Legia - Żalgiris: 2:0. Podopieczni Skorży oficjalnie zaprezentowali się przed nowym sezonem (FOTO)

Katarzyna Kujawa
Oficjalna prezentacja drużyny przed sezonem 2011/2012
Oficjalna prezentacja drużyny przed sezonem 2011/2012 Fot. Katarzyna Kujawa
Ostatni mecz Legii przed nowym sezonem zakończył się sukcesem. Zawodnicy Macieja Skorży na własnym boisku, pokonali litewski zespół Żalgiris Wilno. Zobaczcie, jak wyglądało spotkanie i oficjalna prezentacja drużyny!

Kibice Legii przeżyli niesamowite emocje na Pepsi Arenie przy Łazienkowskiej. Około godziny 19 nastąpiła oficjalna prezentacja drużyny Legii Warszawa na nowy sezon. W składzie pojawili się nowi gracze: Michał Żewłakow oraz Daniel Ljuboja. Sezon 2011/2012 kadra Macieja Skorży rozpocznie w następującym składzie: Skaba, Gol, Żewłakow, Wawrzyniak, Borysiuk, Komorowski, Kucharczyk, Rzeźniczak, Ljuboja, Rybus, Radovic, Szumski, Jędrzejczyk, Hubnik, Manu, Kiełbowicz, Astiz, Knezevic, Wolski oraz Żyro. Czas pokaże czy znajdzie się także miejsce dla testowanego Ohajona.

Gospodarze od pierwszych sekund rozpoczęli atak na bramkę Rapalisa. Po dziesięciu minutach gry, sytuacji „sam na sam” z bramkarzem nie wykorzystał Michał Kucharczyk. Doskonałą formę zaprezentowali Radovic oraz Ljuboja. Pierwszy z nich w 23. minucie wykorzystał podanie Kucharczyka i umieścił piłkę w bramce rywala. Serbski napastnik, idąc śladami kolegi, w 30. minucie podwyższył wynik na 2:0 dla legionistów.

Na drugą połowę meczu piłkarze Legii wyszli z uśmiechem na twarzy. Rozluźnienie i dobra atmosfera przełożyły się na grę. Na pochwałę zasługuje gra Borysiuka oraz Radovica, którego imię wciąż było skandowane na trybunach.

Trener, z każdą kolejną minutą, decydował się na zmiany i testowanie zawodników rezerwowych. W 62. minucie na boisku pojawił się oczekiwany Manu. Pod koniec drugiej połowy kibice powitali również Kiełbowicza, Żyro oraz Wolskiego. Szansę korzystnego zaprezentowania się dostał także testowany przez Legię Moshe Ohajon.

Żalgiris, w obliczu dobrej gry Legii, nie wypadł się korzystnie. Mimo kilku udanych akcji, graczom z Litwy nie udało się skonstruować tej, która naraziłaby gospodarzy na utratę bramki. W 39. minucie najbliżej zdobycia gola dla Wilna był Nagumanov. Niestety akcja skończyła się fiaskiem.

Dla czytelników serwisu warszawa.naszemiasto.pl mamy niespodziankę! W poniedziałek na stronie pojawi się wideorelacja z boiska i trybun! Zapraszamy!

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0