Legia zatopiła Arkę! Jest awans na trzecie miejsce

Rafał Babraj
Legioniści nie dali szans walczącej u utrzymanie Arce i pewnie ...
Legioniści nie dali szans walczącej u utrzymanie Arce i pewnie ... Katarzyna Salewska, MM Trójmiasto
Legioniści nie dali szans walczącej o utrzymanie Arce i pewnie wygrali na wyjeździe 5:2. Drużyna Macieja Skorży ciągle ma szansę na wicemistrzostwo Polski.

Legia nie zwalnia. Wisła pokonana przy Łazienkowskiej

Podopieczni Macieja Skorży na boisku panowali przez prawie 90. minut meczu i pozwolili sobie tylko na chwilkę słabości. Co prawda kosztowała ich ona dwie stracone bramki w 67. i 68. minucie spotkania, ale w ostatecznym rozrachunku nie miała żadnego znaczenia.

Bramki dla Legii zdobywali Manu, Miroslav Radović, Ariel Borysiuk oraz dwie Michał Kucharczyk. Honor Arki Gdynia uratował Maciej Szmatiuk, który dwukrotnie pokonał Skabę w 66. i 69. minucie.**

Legia po tym zwycięstwie znalazła się na trzecim miejscu w tabeli i ma tyle samo punktów co będący wiceliderem Śląsk Wrocław. Z kolei Arka Gdynia stoi teraz pod ścianą. Znajduje się w strefie spadkowej i ma punkt straty do Cracovii Kraków. Musi więc wygrać na wyjeździe właśnie ze... Śląskiem Wrocław.

Ostatnia kolejka ekstraklasy zapowiada się więc niezwykle emocjonująco.

Źródło: Ekstraklasa: Legia rozgromiła Arkę Gdynia [zdjęcia] , MM Trójmiasto