Lewandowski, 2 gole - 2 minuty. Polak bohaterem w meczu Bayern - Dinamo [ZDJĘCIA] Darko Bandic
Robert Lewandowski strzelił dwie brami w meczu Bayernu Monachium z Dinamo Zabrzeb i zapewnił wyjazdowe zwycięstwo swojej drużynie. Polak ma już 7 bramek w Lidze Mistrzów i jest na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców. Zobacz Lewandowskiego w akcji. Kliknij w zdjęcie, aby przejść do galerii.

To był ostatni mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów. Choć Bayern Monachium zapewnił sobie już wcześniej awans do 1/8 finału i wystąpił w mocno okrojonym składzie, po raz kolejny błyszczał Robert Lewandowski.

Bayern bezbramkowo remisował aż do 62 minuty meczu. Wtedy Lewandowski wykorzystał podanie Thomasa Muellera i głową strzelił bramkę na 0:1.

Ten wynik długo się nie utrzymał. Ledwo zawodnicy Dinamo zdążyli otrząsnąć się ze straconej bramki, a już Polak podwyższył na 0:2. Tym razem pięknym prostopadłym zagraniem obsłużył go Sebastian Rode.

Bayern Monachium w meczach fazy grupowej uzyskał 15 punktów, na 18 możliwych (5 zwycięstw, 1 porażka) i z pierwszego miejsca w grupie F awansował do 1/8 turnieju. Bayern swojego przeciwnika w kolejnej fazie turnieju pozna w poniedziałek. Losowanie odbędzie się w Nyonie.

Lewandowski z 7. bramkami na koncie jest na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców obecnej edycji Ligi Mistrzów. Na prowadzeniu niezmiennie Cristiano Ronalno z 11 trafieniami.

Ta galeria należy do serwisu Hallo - rozrywkowej części portali naszemiasto.pl. Kliknij i sprawdź!