Liga Futsalu w Choceniu. 7 i 8 kolejka [wyniki, zdjęcia]

Wojciech Nawrocki
W minioną sobotę i niedzielę rozegrano spotkania 7 i 8 kolejki II edycji Ligi Futsalu w Choceniu.

Wyniki VII kolejki: LUX Hurtownia Art. Spoż. Kowal - WIKA 3 - 2 Batory Borzymie - Zjednoczeni Czerniewice 2 - 2 Salezjanie - KJN Unia (PK) 1 - 11 Agrofarma Gołaszewo - SLO Choceń 9 - 2 Nakonowo FC - Dźwig - Tom Hale Stalowe 3 - 5 Florianie - KOM-BUD Kowal 1 - 9 Optymiści - No Name 1 - 4 Inter Cars Włocławek (PK) - Domart Lubraniec 4 - 2 Czarni Włocławek - Choceniaki 1 - 13 Boniewo - Izbica Kuj. - Gimnazjum Choceń 10 - 1 FC Tigers - Tylko Przejazdem 8 - 0 W VIII kolejce doszło do bardzo ciekawego spotkania, wręcz rewanżu za ubiegłoroczną przegraną (1: 2), w którym ubiegłoroczny triumfator ligi zespół Natan Włocławek (obecnie Dźwig - Tom Hale Stalowe) zmierzył się z drużyną Agrofarmy Gołaszewo (w I edycji Manro Korona Gołaszewo –VI miejsce). Od samego początku spotkanie było zacięte. Jednak więcej okazji do zdobycia goli stworzyli sobie piłkarze z Gołaszewa. Ale na pierwszą bramkę kibice musieli czekać do 13 minuty. Gola strzelił najskuteczniejszego napastnika Agrofarmy, Bartłomieja Budziszewskiego (10 bramek). Po przerwie Bartek dołożył jeszcze jedną bramkę w 19 minucie i drużyna z Gołaszewa wygrała spotkanie 2: 0. Należy podkreślić, że do ostatniego gwizdka, wynik spotkania była otwarty dla obu drużyn. Dzięki temu zwycięstwu drużyna Agrofarmy Gołaszewo awansowała z VI na III miejsce, czyli zamieniła się miejscami z drużyną Dźwig - Tom Hale Stalowe. Drugim ciekawym spotkaniem VIII kolejki był mecz, pomiędzy drużynami KJN Unia (PK) - Batory Borzymie. Spotkanie mimo wielkich emocji zakończyło się nieoczekiwanym zwycięstwem 2 – 3 drużyny z Borzymia. Zwycięstwo było okupione stratą zawodnika w ostatnich minutach spotkania(dwie żółte = czerwona). Drużyna Batorego, grająca w osłabieniu potrafiła dowieźć zwycięstwo do końca, mimo, że grali z drużyną, której piłkarze, na co dzień występują w A klasie włocławskiego podokręgu. Dodam, że tydzień wcześniej pierwszą przegraną drużyna KJN Unia Choceń zanotowała z Agrofarmą Gołaszewo 2:1. Wyniku VIII kolejki: LUX Hurtownia Art. Spoż. Kowal - Boniewo - Izbica Kuj. 2 - 5 Gimnazjum Choceń - Czarni Włocławek 5 - 14 Choceniaki - Inter Cars Włocławek (PK) 1 - 1 Domart Lubraniec - Florianie 10 - 1 KOM-BUD Kowal - Optymiści 9 - 0 No Name - Nakonowo FC 2 - 5 Dźwig - Tom Hale Stalowe - Agrofarma Gołaszewo 0 - 2 SLO Choceń - Salezjanie 3 - 5 KJN Unia (PK) - Batory Borzymie 2 - 3 Zjednoczeni Czerniewice - FC Tigers 4 - 6 Tylko Przejazdem - Rotacja 2 - 14 Saniko Włocławek - WIKA 2 - 1
TABELA: II Choceńskiej Ligi Futsalu po VIII kolejce. W klasyfikacji strzelców prowadzi jedną bramką Michał Jakubowski z KOMBUDU – 17, przed Robertem Bartczakiem – 16 i Pawłem Behlke – 15 obaj z drużyny Rotacja. Więcej wiadomości o lidze można znaleźć tutaj