LKS Rogowo, LKS Gąsawa i Pomorzanin Toruń awansowali do play off

redakcja
redakcja
Laskarze z Rogowa - dzięki wygranym z poznańskimi AZS i Grunwaldem - zachowali pierwszoligowy byt. W fazie play off wystąpią wszystkie trzy zespoły z regionu.

GĄSAWA - GRUNWALD 0:3 (0:2)GĄSAWA - AZS AWF 0:4 (0:1)
LKS GĄSAWA: Modelski - Jeździkowski, Chęś, Mazur, Kaczmarek, Katulski, Krupiński, Jułga (tylko w sobotę), Warkoczewski, Substyk, Rosiński, Kuczma, Rożek, Danelski, Trzeciak, Wrzesiński (n), Karge (n).
Hokeiści z Gąsawy w obydwu spotkaniach zaprezentowali się słabo. Nie podjęli praktycznie walki z zespołami z Poznania. - Mecze nam nie wyszły. Liczymy, że lepiej zaprezentujemy się w rywalizacji z Pocztowcem, którego stawką będzie awans do strefy medalowej - mówi Walenty Mazany, kierownik drużyny z Gąsawy.
ROGOWO - AZS AWF 3:1 (1:0)Bramki dla rogowian: Bratkowski (5, kr. róg), Karpiński (51), M. Popiołek (52).ROGOWO - GRUNWALD 1:0 (0:0)Bramka: Bączkowski (49, kr. róg)LKS ROGOWO: Jasek - Kozłowski, Nowak, Nowakowski, Sz. Pacanowski, Bratkowski, Bączkowski, Kuczkowski (s), A. Pacanowski, Karpiński, M. Popiołek, Mikulski, Krokosz, Kubiak (s), Łuczka (s).
Rogowianie w sobotę zagrali skutecznie i pokonali akademików. Mimo zdobycia 3 punktów nie byli pewni utrzymania się w I lidze. Polonia wygrała bowiem z Wartą. - Musieliśmy pokonać faworyta rozgrywek. Ta sztuka nam się udała, dzięki trafieniu Pawła Bączkowskiego. Cieszymy się z awansu na ósmą pozycję. Uniknęliśmy w ten sposób barażowej rywalizacji - podkreśla Bogusław Kozłowski, grający szkoleniowiec rogowskiego zespołu.
Start - Pomorzanin 3:8 (1:3)Bramki dla Pomorzanina: K. Makowski 2 (24, 38), Kamiński 2 (32, 61), Szyplik 2 (50, 54), Zadka (35), Janiszewski (36)POMORZANIN: Domachowski - J. Kulpa, Nowakowski, Mich. Makowski, Zakszewski, Janiszewski, Raciniewski, Śnieżek, Szyplik, Zieliński, K. Makowski oraz Kamiński, Zadka, Dąbrowski, Sellner
W ostatniej kolejce podopieczni Wacława Łukaszewskiego potrzebowali remisu na boisku w Gnieźnie, aby utrzymać 2. lokatę. Pomorzanin nie kalkulował i skończyło się aż na 8 strzelonych golach, choć początkowo goście mieli problemy. - Przez pierwsze 20 minut mieliśmy kłopoty z wyjściem z własnej połowy. Start strzelił nawet bramkę i dobrze się stało, bo to obudziło moich podopiecznych - mówi trener Łukaszewski. Goście już do przerwy trzy razy pokonali bramkarza Startu. W drugiej połowie gospodarze jeszcze doprowadzili do stanu 3:5 w 46. min, ale wicelider odpowiedział trzema kolejnymi golami.
Pozostałe mecze: AZS AWF - MKS 5:1, Pocztowiec - MKS 5:0, Warta - Polonia 0:1, Pocztowiec - Polonia 7:1, Warta - MKS 2:2.
Do II ligi spada Polonia, a Warta zagra w barażach z drugoligowcem. Pary 1. rundy play off (15-17 maja): Grunwald - Rogowo, Pomorzanin - MKS, Pocztowiec - Gąsawa, AZS AWF - Start.