ŁKS Siemens AGD - MUKS Poznań 66:57

Zawodniczki Łódzkiego Klubu Sportowego pokonały na własnym parkiecie MUKS Poznań 66:57. Walczące o utrzymanie łodzianki pokonały bezpośredniego rywala w tabeli.

Podopieczne trenera Mirosława Trześniewskiego zagrały z sercem i po wyrównanym spotkaniu odniosły zwycięstwo w zaległym meczu 20. Kolejki. To czwarta naszych koszykarek wygrana w tym sezonie.

Trener w pierwszej piątce wystawił: Sylwię Wlaźlak, Olgę Żytomierską, Dorotę Sobczyk, Alicję Perlińską i Katarzynę Kenig. W pierwszej kwarcie toczyła się walka kosz za kosz i ta część zakończyła się wynikiem 20:19 dla łodzianek.

W drugiej kwarcie przewagę osiągnęły poznanianki. Po szybkich kontrach goście punktowali, lecz gospodynie nie pozwoliły na większą przewagę. Świetnie zadebiutowała przed łódzką publicznością Joyce Ekworomadu, która była nie do zatrzymania. Po pierwszej połowie ŁKS przegrywał 31:33.

Po przerwie zmobilizowane koszykarki ŁKS odrobiły straty i wyszły na prowadzenie. Dobrze dogrywała Perlińska a skutecznie rzucała Kenig. Na dziesięć minut przed końcem ŁKS prowadził różnicą pięciu punktów.

W ostatniej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie. Na 3 minuty przed końcem spotkania po rzucie za trzy punkty Nigeryjki Ekworomadu, a zaraz potem po trafieniu tej zawodniczki spod kosza, gospodynie osiągnęły aż 11-punktową przewagę. W ostatnich minutach nie zabrakło walki o każdą piłkę i szczęścia po stronie łodzianek.

Najwięcej punktów dla ŁKS zdobyły: Katarzyna Kenig 18, Joyce Ekworomadu 17 i Alicja Perlińska 9.