Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lodowiska w Warszawie. Straż pożarna pomoże budować lodowiska przy szkołach i w parkach

Redakcja
fot. Szymon Starnawski
„Bezpieczne lodowiska 2020” to akcja Państwowej Komendy Straży Pożarnej w Warszawie, w ramach której strażacy oferują pomoc w tworzeniu lodowisk w parkach czy na obiektach przyszkolnych. Celem inicjatywy jest ograniczenie korzystania przez dzieci i młodzież z "naturalnych lodowisk" w postaci zamarzniętych jeziorek czy stawów. Szczegóły w artykule poniżej.

Bezpieczne lodowiska

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w okresie sezonu zimowego (...) warszawscy strażacy prowadzą akcję „Bezpieczne lodowiska 2020” związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży na zamarzniętych akwenach - poinformowała Państwowa Komenda Straży Pożarnej.

Ciąg dalszy tekstu poniżej.

Zobaczcie też:

O co chodzi w akcji "Bezpieczne lodowiska"? Dyrektorzy szkół oraz zarządcy miejskich parków lub innych terenów mogą zwracać się z prośbą o udzielenie wsparcia w organizacji lodowiska. Strażacy służą pomocą w zakresie wylewania wody na przygotowane ślizgawki m.in. na terenie boisk szkolnych, parków, ogródków jordanowskich czy osiedli. Podmioty chcące dołączyć do akcji muszą wcześniej przygotować odpowiednią infrastrukturę pod lodowisko. - Warunkiem wylania lodowiska jest właściwe przygotowanie przez zgłaszającego terenu poprzez wyrównanie nawierzchni, usypaniu band z piasku lub śniegu ewentualnie ustawieniu barierek - tłumaczą strażacy.

Lodowisko przy Pałacu Kultury i Nauki wystartowało w Mikołajki, 6 grudnia. Od ubiegłego roku zlokalizowane nieco bliżej Pałacu Młodzieży. Dzięki temu tafla lodowa może mieć większą powierzchnię - zmieści się na niej około 150 osób.

Ślizgawka jest bezpłatna. Obok działa wypożyczalnia ze sprzętem.

Lodowisko Warszawa 2019/2020. Sprawdź kiedy i gdzie pojeździ...

Celem akcji jest zastąpienie "naturalnych lodowisk" na zamarzniętych akwenach takich jak rzeki, stawy czy jeziorka, bezpiecznymi lodowiskami sztucznymi. Niestety dzieci i młodzież wciąż mają skłonność do wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne, co stanowi skrajnie niebezpieczną zabawę. Osoba, pod którą załamał się lód, najczęściej nie jest w stanie sama wyjść na powierzchnię. Kilka minut spędzonych w lodowatej wodzie prowadzi do wyziębienia organizmy, a w konsekwencji do utonięcia. - Mimo, że przy brzegu pokrywa lodu wydaje się być gruba i wytrzymała to kilka kroków dalej lód może być bardzo cienki i słaby - przypominają strażacy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto