Lubliniecka Akademia Sportowa zorganizowała turniej dla przedszkolaków

Bartłomiej Romanek
Akademia Sportowa Hef Basket Lubliniec po raz pierwszy pokonała zespół z Tarnowskich Gór. fot. arc
Działająca przy Akademii Sportowej drużyna koszykówki Hef Basket Lubliniec wygrała czwarty Memoriał im. Krystiana Michalskiego w Tarnowskich Górach.

Zwycięstwo szczególnie ucieszyło naszych zawodników, bo po raz pierwszy udało im się pokonać odwiecznych rywali z Tarnowskich Gór, a to znak, że Hef Basket Lubliniec robi stałe postępy.

Zawodnicy z Lublińca zdobyli także nagrody indywidualne: najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Kulicki, najlepszym obrońcą okazał się Błażej Ruranski, a trzecie miejsce w konkursie rzutów za trzy punkty zdobył Piotr Toman. Trener koszykarzy Adam Richter - intensywnie przygotowuje drużynę do dalszych rozgrywek. Już w połowie listopada rozpoczyna się bowiem Opolska Liga Juniorów Starszych. Będzie to pierwszy w historii lublinieckiego sportu udziału zawodników z naszego miasta w rozgrywkach ligowych koszykówki.

Zawodników czekają wyjazdy do Nysy, Brzegu, Opola i Olesna. - Mam nadzieję, że debiut na koszykarskim boisku wypadnie udanie. Serdecznie zapraszamy kibiców koszykówki na mecze ligowe rozgrywane w Lublińcu oraz drugi Turniej Akademia Hef Cup - mówi prezes klubu Cezary Białas.

Akademia Sportowa była także organizatorem bardzo ciekawego turnieju piłkarskiego w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Lublińcu "Od przedszkola strzelam gola". Współorganizatorem nieoficjalnych Mistrzostw Przedszkolaków było Przedszkole Miejskie nr 8.

W turnieju udział wzięło 50 zawodników i 7 drużyn chłopców i dziewczynek w wieku 5-6 lat z lublinieckich przedszkoli. W części finałowej o pierwsze miejsce turnieju zagrały drużyny z Przedszkola Miejskiego nr 6 i gospodarz turnieju, Przedszkole Miejskie nr 8. Ostatecznie po bardzo emocjonującym meczu, przy wspaniałym dopingu rodziców, dziadków i rodzeństwa zgromadzonego na widowni - zwyciężyła "szóstka". Do tego przedszkola w tym roku powędrował dyplom i okazały puchar. Wszystkie przedszkolaki otrzymały pierwsze w życiu prawdziwe medale i słodki poczęstunek. Organizatorzy turnieju - dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 8 Barbara Gruca i prezes Akademii Sportowej - Cezary Białas gratulowali wszystkim przedszkolakom
zaangażowania i fantastycznej sportowej walki, a kibicom podziękowali za stworzenia wspaniałej, rodzinnej atmosfery. Akademia Sportowa Lubliniec zachęca kolejne roczniki przedszkolaków do treningów. Szczegóły pod numerem telefonu 0-516-052-109.