Maciej Kania mistrzem

Tomasz Imiński
Złoty Maciej Kania oraz sędzia Bogdan Uzar
Maciej Kania został mistrzem województwa juniorów w tenisie ziemnym. Turniej finałowy odbył się w miniony weekend w Skierniewicach. W hali OSiR zagrali najlepsi tenisiści z Łodzi, Bełchatowa oraz Piotrkowa ...

Maciej Kania został mistrzem województwa juniorów w tenisie ziemnym. Turniej finałowy odbył się w miniony weekend w Skierniewicach. W hali OSiR zagrali najlepsi tenisiści z Łodzi, Bełchatowa oraz Piotrkowa Trybunalskiego. Barwy Skierniewickiego Towarzystwa Tenisowego Uzar Skierniewice reprezentowali: Błażej Masny, Piotr Gula, Igor Kucharski i Maciej Kania.

Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju największe szanse na zdobycie mistrzostwa dawano: Mateuszowi Koniecznemu z Bełchatowa, Hubertowi Nogalowi z Łodzi, Krzysztofowi Stępniowi z Łodzi oraz Maciejowi Kani (przypomnijmy, iż skierniewiczanin jest brązowym medalistą mistrzostwo Polski młodzików).

Prawdziwa walka zaczęła się od gier półfinałowych. W pierwszym półfinale Mateusz Konieczny pokonał w trzech setach (1:6, 6:3, 6:3) Huberta Nogala. W drugim meczu Maciej Kania po ciężkim boju wygrał 6:3, 6:3 z Krzysztofem Stępniem z Łodzi.

W finale większe szanse dawano leworęcznemu Mateuszowi Koniecznemu. Pierwszego seta wygrał 6:4 skierniewiczanin (głównie za sprawą świetnego serwisu). W drugim secie Maciej Kania prowadził już 4:2, jednak kilka prostych błędów sprawiło, że nie zdobył już żadnego gema i przegrał 4:6. O mistrzostwie decydował więc trzeci set. Przy stanie 2:1 Maciej przełamał podanie przeciwnika, a następnie wygrał swój serwis i zrobiło się 4:1. Przy stanie 5:3 i serwisie Macieja Kani, przeciwnik prowadził 15:30, jednak skierniewiczanin wytrzymał presję, wygrał trzy kolejne piłki, a mecz zakończył efektownym asem serwisowym.

- Największe podziękowania za organizację turnieju należą się panu Bogdanowi Uzarowi, który pełnił jednocześnie funkcję sędziego głównego turnieju oraz panu Krzysztofowi Jażdżykowi, który pomógł nam zorganizować turniej w hali skierniewickiego OSiR - stwierdził Grzegorz Kania, ojciec świeżo upieczonego mistrza województwa.