Magdalena Zycer ósma na igrzyskach olimpijskich

Grzegorz Drążek
W finale konkursu rzutu młotem Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży zawodniczka LLKS Pomorze Stargard zajęła ósme miejsce.

W Nankin w Chinach trwają Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży. Wśród uczestników jest Magdalena Zycer z Lekkoatletycznego Ludowego Klubu Sportowego Pomorze Stargard. Rywalizująca w konkursie rzutu młotem siedemnastolatka w czwartkowych eliminacjach, w których startowało piętnaście zawodniczek, uzyskała wynik 61,12 m i awansowała do wczorajszego finału. W nim już tak dalekiego rzutu nie zaliczyła. Miała tylko jeden mierzony rzut, na odległość 55,60 m. Stargardzianka uplasowała się na ósmym miejscu. Zwyciężyła Chinka Xinying Xu, która rzuciła młotem na odległość 68,35 m.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny