Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Majówka w Warszawie. Tramwaj wodny, film w Kinotece i zabawa na Polu Mokotowskim

red
Majówka w Warszawie. Tramwaj wodny, Kinoteka i Pole Mokotowskie
Majówka w Warszawie. Tramwaj wodny, Kinoteka i Pole Mokotowskie facebook @iskra
Majówka w Warszawie nie musi być gorsza od wypadu za miasto. Może się nawet okazać, że będzie ciekawsza niż na wyjeździe! Już teraz wiemy, że warto będzie zajrzeć do Iskry, pójść na seans do Kinoteki i przeprawić się przez Wisłę tramwajem wodnym.

Majówka w Warszawie. Tramwaj Wodny, Kinoteka i Pole Mokotowskie
Weekend majowy to okazja do wypadu za miasto, ale ci, którzy zostają w stolicy czterodniową majówkę spędzić mogą np. w klubie Iskra Pole Mokotowskie. Od 30 kwietnia do 3 maja potrwa tam Warszawska Majówka, a warszawiacy będą mogli zrelaksować się na leżakach nad basenem w towarzystwie muzyki i jedzenia.

Kuchnia indyjska, dania z grilla, soczyste burgery, domowe pierogi, oryginalne słodycze: baklawa, chałwa czy trufle, to tylko część tego, czego będzie można skosztować podczas majówki w Iskrze. Ostatni dzień czterodniowego pikniku, czyli 3 maja, będzie za to prawdziwą ucztą wegetariańską. Bezmięsne dania obiadowe i przekąski to doskonała okazja, aby skosztować nowych potraw i poznać nieznane dotąd smaki.

W klubie przez cztery dni czekać będą na warszawiaków koce i leżaki.

Kiedy: 30.04-03.05, godz. 12.00-18.00, wstęp bezpłatny, ul. Wawelska 5.

Majówka w Warszawie. Tramwaj Wodny

Już za kilka dni będzie można zobaczyć Warszawę z perspektywy Wisły przepływającej przez stolicę. Na rzekę powrócą tramwaje wodne i rejsy do Serocka oraz przeprawy promowe.

30 kwietnia ruszy ósmy już sezon Warszawskich Linii Turystycznych (który potrwa do 11 września). W ubiegłym roku Warszawskie Linie Turystyczne przewiozły ponad 152 tys. pasażerów, z czego aż 140 tys. osób przeprawiło się przez Wisłę promami. Dotychczas z Warszawskich Linii Turystycznych skorzystało już ponad 770 tys. pasażerów.

Na pokładzie statku „Wars”, podczas trwającego około półtorej godziny rejsu, będzie można przyjrzeć się z bliska Grubej Kaśce oraz warszawskim mostom: Łazienkowskiemu, Poniatowskiego i Świętokrzyskiemu. Spojrzeć z perspektywy Wisły na najbardziej charakterystyczne warszawskie budynki: Zamek Królewski, Centrum Nauki Kopernik, czy Stadion Narodowy. Wycieczka tramwajem wodnym to również doskonała atrakcja dla najmłodszych. Na pokładzie będzie można kupić ciepłe i zimne napoje oraz potrawy z grilla.

Tramwaj wodny będzie wypływał z przystanku przy moście Poniatowskiego i będzie zabierał na pokład 150 pasażerów. Tu też przybije do brzegu po rejsie.

Od 30 kwietnia do 30 czerwca tramwaj wodny będzie pływał tylko w weekendy i dni świąteczne (dodatkowo 2 i 27 maja), od 1 lipca do 31 sierpnia także w piątki, a we wrześniu w pierwszą i drugą sobotę i niedzielę.

Bilety będą dostępne na statku przed rozpoczęciem rejsu lub w przedsprzedaży w biurze Żeglugi Stołecznej (ul. Świętokrzyska 36, lokal 1, wejście od podwórka), od wtorku do czwartku w godzinach 12-16 i w piątki w godzinach 14-18.

Promy
Brzegi Wisły połączą trzy bezpłatne przeprawy promowe:
1. Cypel Czerniakowski – Saska Kępa
2. Most Poniatowskiego – Stadion Narodowy
3. Podzamcze - Fontanny – ZOO

W ciągu kilku minut będzie można się nimi przeprawić na drugą stronę rzeki. Płynąc promem można poczuć przyjemny, wiślany chłód, który jest szczególnie przyjemny w upalne, letnie dni. Promy „Pliszka”, „Słonka” i „Wilga” będą zabierały na pokład 12 osób oraz 12 rowerów.

Promy od 30 kwietnia do 30 czerwca będą pływały tylko w soboty, niedziele i dni świąteczne oraz dodatkowo 2 i 27 maja, od 1 lipca do 31 sierpnia również w dni powszednie, a we wrześniu w pierwszą i drugą sobotę i niedzielę.

Statek do Serocka
Warto wybrać się również w całodzienny rejs Kanałem Żerańskim do Serocka. W tym sezonie zaplanowana została dodatkowa atrakcja - statek dopłynie aż do zapory w Dębem, jedynego zrealizowanego obiektu z planowanej kaskady Bugu. Elektrownia wodna Dębe wyposażona jest w 4 turbozespoły, które mogą generować 20 MW mocy. Znajdujące się na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu Jezioro Zegrzyńskie to prawdziwy raj dla wędkarzy oraz amatorów sportów wodnych. W Serocku wycieczkowicze będą mieli około dwugodzinną przerwę na spacer czy odpoczynek na plaży. Trasa rejsu prowadzi fragmentem wodnego szlaku Batorego.

Statek „Zefir" będzie wypływał o godz. 9.30 z przystani na Kanale Żerańskim w okolicy przystanku Cementownia 02. O godzinie 12.30 przybije do brzegu w Serocku, aby o 14.30 wyruszyć do Warszawy. Rejs zakończy się około godziny 17.00. Uwaga - godziny te, poza samym rozpoczęciem wycieczki, mogą ulec zmianie.

„Zefir" zabiera na pokład 110 pasażerów. Na statku będzie grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

Od 30 kwietnia do 30 czerwca „Zefir” będzie pływał w soboty, niedziele i dni świąteczne (dodatkowy rejs 2 i 27 maja), od 1 lipca do 31 sierpnia również w piątki, a we wrześniu w pierwszą i drugą sobotę i niedzielę.

Bilety można kupić w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Dworzec Wileński, w środy i czwartki w godz. 16-20, piątki 7-11 oraz w soboty 8-12. Płatność za bilety możliwa będzie tylko gotówką. Bilet kupić będzie można nie wcześniej niż na 14 dni przed planowanym rejsem. Sprzedaż biletów rozpocznie się 27 kwietnia.

Taryfa
Ceny biletów na Warszawskie Linie Turystyczne będą takie same jak w latach ubiegłych. Rejs tramwajem wodnym będzie kosztował 18 zł (bilet normalny), rejs wycieczkowy do Serocka 36 zł (bilet normalny), a promy będą bezpłatne. Istnieje też możliwość zakupu tańszych biletów rodzinnych dla rodzin liczących od 3 do 5 osób.

Kinoteka

Dla wszystkich, którzy zdecydowali się majówkę spędzić w Warszawie, Kinoteka przygotowała specjalne majówkowe pokazy, tym razem pod hasłem „Wolni od pracy!”. Bilety na wszystkie filmy, które zostały oznaczone specjalnym hasłem: „Wolni od pracy” kosztują 15 PLN.

Wśród specjalnych majówkowych tytułów znaleźć będzie można: "High Rise", które Antyradio określiło jako „istną ekranową orgię”, "Mustang" od Gutek Film – niezwykle sensualna historia niełatwego dojrzewania pięciu sióstr na tureckiej prowincji. Z kolei "Opiekun" to najnowszy film Michela Franco, twórcy znanego z polskich kin filmu "Pragnienie miłości", laureata nagrody głównej sekcji Un Certain Regard na festiwalu w Cannes 2012.

Kinoteka przygotowała również specjalną ofertę na majówkę z myślą o dzieciach i ich opiekunach.
Na wszystkie seanse dla dzieci oznaczone hasłem "Rodzinna majówka" bilety kupimy za 13 PLN.

W repertuarze: "Zwierzogród" – propozycja od Disneya, pełna przygód historia z kryminalną zagadką w tle, którą próbują rozwikłać Nick Bajer – żyjący z drobnych przekrętów szczwany lis, i Judy Hops – pierwszy w historii królik zatrudniony w policji oraz "Robinson Crusoe" – francusko-belgijska animacja o losach najbardziej znanego na świecie rozbitka, któremu w niedoli towarzyszą zwierzęta i dzięki którym uda mu się przetrwać sytuację.

Oprócz tego na pozostałe filmy dla dzieci obowiązuje bilet rodzinny: każde dziecko + 2 rodziców/opiekunów = bilet ulgowy dla każdego.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto