Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

MAL ARS TWO w ZDK: Prace ośmiorga artystów na jednej wystawie

Zamojski Dom Kultury
Zamojski Dom Kultury
Zamojski Dom Kultury
Zamojski Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy prezentującej prace malarskie ośmiorga młodych twórców, studentów i absolwentów kierunku Malarstwo Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie. Kiedy? W piątek 28 października o godz. 18. Gdzie? W ZDK: Drugie Piętro Strefa Sztuki

Artyści poruszają się w różnych obszarach znaczeń i korzystają z różnych środków wyrazu. To co łączy ich wszystkich, poza kontekstem wspólnej uczelni, to medium malarskie, które dla wszystkich jest podstawowym narzędziem ekspresji.
Krzysztof Bryła poszukuje obrazu w miejscach i przedmiotach pobocznych, banalnych jak infrastruktura postindustrialna, tablice meteorologiczne, bankomaty, słupy ogłoszeniowe, nekrologi. Motyw jako ekran dla projektowania przez widza jego własnych emocji i doświadczeń jest zarazem dla artysty pretekstem do rozwijania niezwykle sugestywnej formy malarskiej.
Rafał Czępiński posługując się konwencją zbliżoną do fotorealizmu eksponuje te aspekty rzeczywistości, które często są wypierane poza nawias życia społecznego. Defekujący pies, rozjechany przez samochód kot czy niehumanitarny ubój trzody chlewnej skłaniają do refleksji nad trudnymi relacjami między człowiekiem a zwierzętami.
Maksymilian Cieślak, pierwszy polski laureat Grand Prix w międzynarodowym konkursie Henkel Art Award tworzy lekkie formalnie, ironiczne filmy, które dotykają głębokich warstw ludzkiej świadomości. Z kolei bohaterami jego obrazów są egzotyczne zwierzęta, postacie z animowanych filmów, przyroda i kosmos. Malarstwo Cieślaka charakteryzuje dbałość o warsztat i wyjątkowa wrażliwość kolorystyczna.
Małoformatowe prace Justyny Kiersztyn są malarską podróżą w głąb historii jej rodziny. Poszukiwanie własnej tożsamości twórczej jest dla młodej artystki okazją do stawiania pytań o podstawowe wartości w życiu człowieka jak rodzina, miłość, przemijanie.
Obszarem artystycznych eksploracji Emilii Kołowieckiej jest świat mody, kultury popularnej oraz dzieciństwo. Jej obrazy są przedstawieniami wnętrz o niejednoznacznym przeznaczeniu. Na wystawie prezentowana jest praca ceramiczna, w której dużą rolę odgrywa malarska polichromia.
Karolina Komorowska portretuje w skali 1:1 przedmioty domowego użytku takie jak kredens, stół, materac, talerze itd. Kształt podobrazia dokładnie odpowiada zarysem przedstawionemu motywowi. Ten prosty formalny zabieg zbliża jej prace do konwencji trompe l'oeil, poddając w wątpliwość obraz świata odbierany za pomocą narządu wzroku.
Anna Kuc tworzy obrazy, rysunki i formy przestrzenne. Jej malarstwo osadzone jest w tradycji sztuki figuralnej. Na pozór zwykłe przedstawienia ludzi zawierają w sobie duży ładunek potencjalnych znaczeń. Niezwykle istotnym elementem jej prac jest eksperyment technologiczny oraz wykorzystanie niekonwencjonalnych materiałów malarskich, rzeźbiarskich czy rysunkowych.
Piotr Szczur maluje obrazy figuralne będące autoportretami lub portretami bliskich mu osób. W najnowszych pracach sięga również po tematykę animalistyczną. W pracy nad obrazem posługuje się fotografią. Jego malarstwo charakteryzuje skupiona forma malarska i wyjątkowy zmysł kompozycyjny.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: MAL ARS TWO w ZDK: Prace ośmiorga artystów na jednej wystawie - Warszawa Nasze Miasto

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto