"Małe derby" dla Legii Warszawa

Mateusz Gotz
Zespół Młodej Legii pokonał 2:1 rezerwy Polonii Warszawa i zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Tam zmierzy się ze stołecznym Hutnikiem, który nieoczekiwanie 2:1 pokonał Radomiaka Radom.

Spotkanie obejrzało około 400 kibiców, w tym około 50 fanów Legii Warszawa, którym udało się jednak dostać do sektora kibiców gości. Mecz nie stał na najwyższym poziomie. Lepiej optycznie prezentowała się drużyna gospodarzy, ale młody zespół "Wojskowych" skutecznie wykorzystał błędy obrony "Czarnych Koszul". Tym razem słabsze spotkanie rozegrał w bramce gospodarzy Paweł Nerek, ale nie miał on zbyt dużego wsparcia ze strony kolegów z defensywy.

Przez ostatnie minuty gospodarze grali z przewagą jednego zawodnika, ale brakowało im dokładności, aby doprowadzić do wyrównania i dogrywki. Wszyscy obecni na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej usłyszeli za to festiwal wulgaryzmów ze strony fanów jednej, jak i drugiej drużyny.

W drugim spotkaniu półfinałowym zespół czwartoligowego Hutnika Warszawa pokonał nieoczekiwanie Radomiaka Radom. Gospodarze z Bielan zwyciężyli 2:1 dzięki bramkom, zdobytym w drugiej części spotkania. Jak powiedział serwisowi hutnikwarszawa.pl trener gospodarzy, Sławomir Włodarski, jego podopieczni cieszą się, że w finale zagrają z zespołem Legii, ponieważ wszyscy są sercem z tym zespołem... .

Nie wiadomo jeszcze, gdzie zostanie rozegrany finał okręgowego Pucharu Polski. Zarówno Legia, jak i Hutnik zapewniły sobie awans do dalszej rundy zmagań.

Polonia II Warszawa - Legia II Warszawa 1:2 (1:1)

0:1 - 27 min. Radosław Mikołajczak

1:1 - 36 min. Grzegorz Piechna

1:2 - 51 min. Daniel Jezierski

Hutnik Warszawa - Radomiak Radom 2:1 (0:0)

1:0 65 min. Sadowski

1:1 68 min. Czpak

2:1 69 min. Antolak