Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

MANIFA 2014. Marsz 9 marca. "Równość w szkole, w pracy, w domu"

Redakcja
MANIFA 2014. Marsz 9 marca. "Równość w szkole, w pracy, w domu"
MANIFA 2014. Marsz 9 marca. "Równość w szkole, w pracy, w domu" Paweł Wegner/ arch. mm
W niedzielę 9 marca odbędzie się MANIFA 2014. Manifestacja ma zwrócić uwagę na problem nierówności między płciami.

NOWE MANIFA 2014 W WARSZAWIE [ZDJĘCIA]

- Równość zaczyna się w domu i w szkole – bez edukacji do równości nie pokonamy wszystkich tych podziałów, które zatruwają nasze życie polityczne i społeczne, naszą codzienność. Bez niej nie będziemy równi i równe w pracy, w polityce, w codziennym życiu - tak zaczynają opis Manify na facebooku organizatorki.

Zobacz też:

Wydarzenie odbędzie się już po raz piętnasty. Manifa w tym czasie przeszła prawdziwą metamorfozę, od medialnej ciekawostki do poważnej instytucji, w której biorą udział szanowane i szanowani ekspertki i eksperci zajmujący się tematyką nierówności i dyskryminacji. Warto przypomnieć, że jeszcze kilka lat temu osoby te były traktowane jako dziwadła. Dzisiaj, również dzięki manifie, ich status diametralnie się zmienił. Coraz mniej osób zbywa feminizm cynicznym uśmieszkiem. W miejsce feminizmu, który stał się równoprawnym prądem intelektualnym w debacie publicznej, w Polsce, został "wymyślony" gender.

Na MM-ce będziemy zamieszczać zdjęcia z tego wydarzenia. Patrz: MANIFA 2014 W WARSZAWIE [ZDJĘCIA]
- Jesienią ubiegłego roku media obiegło zdjęcie małego chłopca w fartuszku z krepiny. Miało być ono dowodem na to, że edukacja równościowa to zagrożenie dla dzieci, którym tajemnicze siły „genderystów” chcą na siłę zmieniać płeć. Choć sam pomysł był absurdalny, wielu rodziców się zaniepokoiło – nigdy za wiele ostrożności, gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo dzieci. Kiedy jednak dziennikarka jednego z głównych dzienników dotarła do przedszkola, w którym zrobiono zdjęcie, okazało się, że doniesienia mediów nijak mają się do rzeczywistości. Chłopiec nie był przebrany za dziewczynkę, tylko za fryzjera, a w całej zabawie chodziło o wybór zawodu, a nie płci - w ten sposób manipulacje medialne wokół gender opisują organizatorki manify. Tegoroczna manifa będzie również podejmowała temat manipulacji wokół tematyki gender.

Organizatorki i organizatorzy podkreślają, że w Polsce co roku ponad 100 tysięcy dzieci wymaga dożywiania, ponad 20 proc. jest zagrożonych nędzą (wg danych UNICEF-u). Także w rodzinach, w których sytuacja ekonomiczna nie jest zła, dużym problemem są koszty podręczników i wyprawki szkolnej, brak żłobków i przedszkoli czy dostęp do zajęć pozaszkolnych. Według nich to są problemy o wiele bardziej poważne niż "ideologia gender".

Szczególnie mile widziani na Manifie są rodzice z dziećmi. Dla najmłodszych dzieciaków na manifie pojawi się „Kids Block”, specjalnie wynajęty dwupoziomowy autobus brytyjski, w którym będzie przewijak, miejsce do karmienia dziecka, animatorzy, kredki i malowanki, książeczki dla dzieci w różnym wieku, wspólne zabawy, piosenki, ciepła herbata.

Tradycyjnie Manifa wystartuje sprzed Pałacu Kultury. Zbiórka uczestników o godzinie 12.00. Manifestujący pod hasłem "Równość w szkole - w pracy - w domu" przejdą ulicami Warszawy pod Sejm.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto