Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Maraton Pisania Listów we Włocławku

gra
gra
redakcja
W obronie osób, których prawa zostały złamane Amnesty International organizuje XI Maraton Pisania Listów. Maraton rozpocznie się w sobotę o 10.00, a skończy o 10.00 w niedzielę.

W dniach 11 – 12 grudnia w godzinach od 10.00 do 10.00 dnia następnego we Włocławku odbędzie się XI Maraton Pisania Listów Amnesty International. Zainteresowani poznają ok. 20 historii różnych ludzi, o których będą pisać ręcznie w swoich listach domagając się równocześnie szanowania ludzi niesłusznie więzionych i prześladowanych. Koordynatorem działań Maratonu jest Błażej Pęszyński – Kontakt: mail: [email protected] lub kom. 794 224 070
Przedsięwzięcie zapoczątkowane zostało w Polsce w 2001 roku przez Amnesty International. Pisanie listów odbywa się raz do roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia).
Maraton Pisania Listów odbędzie się jednocześnie w ponad 200 miejscach w całej Polsce i w 44 krajach na całym świecie. Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane.
Przedsięwzięcie jest organizowane we Włocławku z inicjatywy organizacji "Młody Włocławek" przy współudziale Hufca ZHP Włocławek Miasto.
Chętnych proszeni są o przyjście do Komendy Hufca ZHP Włocławek Miasto mieszczącej się przy ul. Starodębskiej 26A w godzinach od 10.00 do 15.00. Zapewniamy ciepłą herbatę, długopisy, kartki papieru oraz miejsca do pisania
W tym roku będziemy pisać listy w obronie kilkunastu osób, w tym:
- Katolickiego księdza ojca Alejandro Solalinde Guerra z Meksyku, który zajmuje się tworzeniem bezpiecznych miejsc dla migrantów, z dala od gangów, które ich wykorzystują. Jego życie jest zagrożone.
- Mao Hengfeng, matka trójki dzieci była wielokrotnie aresztowana i torturowana w Chinach za swoje działania na rzecz praw kobiet oraz ofiar przymusowych eksmisji. Odsiaduje wyrok 18 miesięcy w obozie „reedukacji przez pracę".
- 100 Romów, którzy zostali siłą eksmitowanych ze swoich domów w Rumunii w 2004 roku. Od tamtej pory żyją w nieludzkich warunkach w metalowych budach umieszczonych przy oczyszczalni ścieków.
- Su Su Nway, członkini opozycyjnej partii w Birmie, walczącej o prawa pracowników. Została skazana na osiem lat za udział w antyrządowych protestach. Uznano ją za więźnia sumienia.
- Normy Cruz z Gwatemali, która żyje w ciągłym strachu. Od lat walczy o sprawiedliwość dla kobiet, które doświadczyły przemocy. Wielokrotnie grożono jej śmiercią i zastraszano.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto