Maria Kowalska brązową medalistką pływackich mistrzostw Polski

Zawodnicy KP Delfin Włocławek, którzy wystartowali w korespondencyjnych mistrzostwach Polski w pływaniu 10-11 latków. Od lewej: Tymoteusz Obielecki, Bartłomiej Rosołowski, Oskar Sasak, Ewa Śpiewak, Amelia Gajdzińska, Maria Kowalska Nadesłane
Maria Kowalska z KP Delfin Włocławek została brązową medalistką mistrzostw Polski w pływaniu 10-11 latków.

Podsumowano właśnie korespondencyjne mistrzostwa w tej kategorii wiekowej (10-11 lat). Pływacy z kujawsko-pomorskiego rywalizowali w ostatni weekend maja. Kowalska zawodniczka Klubu Pływackiego Delfin Włocławek, podopieczna trenerki Joanny Jadczak, trzecie miejsce wywalczyła na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym uzyskując czas 37,90.Tuż za podium uplasowała się Amelia Gajdzińska na 50 m stylem dowolnym (33,42).KP Delfin w generalnej klasyfikacji dziewcząt zajął 4 miejsce na 134 kluby startujące w mistrzostwach. Na wynik wpłynęły wyniki już wymienionych pływaczek oraz Ewy Śpiewak.W kategorii chłopców Delfin uplasował się na 36 miejscu (na 152 kluby), a w mistrzostwach uczestniczyli: Oskar Sasak, Bartosz Rosołowski i Tymoteusz Obielecki- Zawodnicy po raz kolejny potwierdzili, że dzięki ciężkiej, systematycznej pracy, ambicją i talentem można odnosić ogólnopolskie sukcesy i sięgać po najwyższe laury w kraju. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku reprezentanci klubu DELFIN osiągną jeszcze lepsze wyniki w najważniejszych zawodach krajowych. - powiedziała Joanna Jadczak, trenerka KP Delfin.