Marlena Wawrzyniak z Mistrzostw Europy przywiozła brązowe medale!

Łukasz Ernestowicz
nadesłane
Nasza siłaczka pierwszy raz na turnieju tej rangi siłowała się na obie ręce.

Mistrzostwa armwrestlingu zorganizowano w Gdańsku. Wystartowało w nich 80 zawodników z Polski w tym sześciu siłaczy z grudziądzkiego klubu Arm Fanatic Sport w składzie:Marlena Wawrzyniak (kat. 65 kg seniorek), Marta Opalińska (kat. 55 kg seniorek), Milena Morczyńska (kat. 80 kg seniorek), Mateusz Łukiewski (kat. 55 kg juniorów), Maciej Gralak (kat. 60 kg niepełnosprawnych oraz seniorów) i Stanisław Gralak (kat. +100 kg grandmasterów).W turnieju wystartowała elita europejskich armwrestlerów. Grudziądzanie walczyli dzielnie, ale tylko Marlenie Wawrzyniak udało się stanąć na podium. I to podwójnie. Zdobyła dwa brązowe medale na prawą i lewą rękę.- Junior Mateusz Łukiewski musiał w swoim debiucie na tak prestiżowej imprezie zadowolić się odległym miejscem, przegrywając walki z szybszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. Stanisław Gralak startując tylko na lewą rękę również uplasował się poza podium - mówi Marlena Wawrzyniak, szefowa i trenerka Arm Fanatic Sport. - Maciej Gralak walcząc podczas dwóch pierwszych dni w kat. niepełnosprawnych był bardzo blisko zdobycia europejskiego krążka. Podczas rywalizacji na lewą rękę w walce o wejście do półfinału przegrał przez popełnienie dwóch fauli odpadając z dalszej rywalizacji. Na prawą rękę uplasował się na 7 miejscu.Marta Opalińska pierwszy raz wystartowała w kategorii seniorskiej, wcześniej zdobywając srebrne krążki Mistrzostw Europy i Świata juniorek. Zajęła dobre 5 miejsce na lewą rękę, przegrywając jedynie z dwoma najlepszymi zawodniczkami tej kategorii. Na prawą rękę ze względu na niedyspozycję zdrowotną, nie startowała.Milena Morczyńska, debiutanka na Mistrzostwach Europy, w rywalizacji na lewą rękę wywalczyła 6 pozycję wśród wielu doświadczonych zawodniczek. Kolejnego dnia, poprawiła się o jedno oczko, plasując się na 5 miejscu w kat. 80 kg na prawą rękę.Maciej Gralak, który mierzył swoje siły również z osobami pełnosprawnymi, zajął dalekie miejsce poza podium w licznie obsadzonej kat. 60 kg.W ogólnej klasyfikacji kadra Polski na mistrzostwach zajęła 5 miejsce zdobywając łącznie 21 medali.