Mecz AZS Politechnika - Jastrzębski Węgiel. Udane zakończenie roku Akademików [ZDJĘCIA]

Mecz AZS Politechnika - Jastrzębski Węgiel. Udane zakończenie roku Akademików
Mecz AZS Politechnika - Jastrzębski Węgiel. Udane zakończenie roku Akademików Sylwia Dąbrowa
Mecz AZS Politechnika - Jastrzębski Węgiel zakończył się szybkim zwycięstwem gospodarzy. Inżynierowie nie dali szans Jastrzębskiemu Węglowi i wygrali w trzech setach - 25:21, 25:21, 25:19. MVP spotkania został Paweł Zagumny.

Podopieczni Jakuba Bednaruka z dobrymi humorami zakończą 2015 rok. W poniedziałek, 21 grudnia, w świetnym stylu ograli drużynę Jastrzębskiego Węgla. Akademicy nie dali żadnych szans gościom, wygrywając 3:0, a w setach 25:21, 25:21, 25:19. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany rozgrywający Paweł Zagumny.

Inżynierowie zagrali lepiej praktycznie w każdym elemencie, zwłaszcza w grze na środku siatki - zarówno blokiem, jak i w ataku. W pierwszym secie jastrzębianie mieli problemy z przyjęciem, co skrzętnie wykorzystywali gospodarze. Partię zakończył Łukasz Łapszyński skuteczną zagrywką.

Po krótkiej przerwie Akademicy nadal kontynuowali dobrą grę. Utrzymywali wysoki poziom w przyjęciu, bloku i ataku. Dzięki dobremu odbiorowi piłki, Paweł Zagumny mógł bez problemu rozgrywać piłkę na środek. Z takimi atakami zupełnie nie radzili sobie goście, których pole gry raz po raz było ostrzeliwane przez zespół z Warszawy. Set zakończył się efektownym blokiem Waldemara Świrydowicza na Damianie Boruchu.

W ostatniej odsłonie wróciła zmora jastrzębian z pierwszego seta, czyli słaba gra w przyjęciu. Z kolei gospodarze świetnie grali w obronie, wyciągając nawet najtrudniejsze piłki. Szybko wypracowali sobie przewagę już na początku partii. W połowie seta Jastrzębski Węgiel zaczął odrabiać straty, ale przerwa na prośbę trenera i powrót Zagumnego do gry środkiem szybko pozwoliły odskoczyć siatkarzom Jakuba Bednaruka. Gracze z Jastrzębia próbowali jeszcze odrabiać straty, ale Łapszyński był bezlitosny i zakończył seta, a także cały mecz, atakiem po bloku.

Politechnika: Paweł Zagumny, Michał Filip, Jakub Radomski, Łukasz Łapszyński, Bartłomiej Lemański, Waldemar Świrydowicz, Maciej Olenderek (libero).

Jastrzębski Węgiel: Michal Masny, Maciej Muzaj, Jason De Rocco, Toontje van Lankvelt, Wojciech Sobala, Damian Boruch, Adrian Mihułka (libero) oraz Aleksander Szafranowicz, Patryk Strzeżek, Radosław Gil.

Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani