Mecz o Puchar Komendanta Środowiskowego Hufca Pracy we Włocławku.

hufiec25
hufiec25
Dzięki uprzejmości Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku, która udostępniła obiekt sportowy przy ulicy Obrońców Wisły 1920r. w dniu 07.06.2013r. odbył się mecz piłkarski o Puchar Komendanta Środowiskowego Hufca Pracy we Włocławku.

W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym oraz propagowania rywalizacji sportowej w duchu „fair play” na sali gimnastycznej PWSZ zmierzyły się drużyny Środowiskowego Hufca Pracy we Włocławku oraz Osiedlowej Sekcji Pomocy Rodzinie „Zazamcze”.  Rozgrywki systemem 4x 12 min. nie wyłoniły zwycięzcy w regulaminowym czasie gry, na tablicy wyników widniał remis 6:6. 10 minutowa dogrywka, bardzo zacięta do ostatniego gwizdka sędziego zakończyła się zwycięstwem drużyny z „Zazamcza” 8:7, która odebrała Puchar Komendanta 2-5 ŚHP.

Mecz miał na celu zacieśnienie współpracy z MOPR, aby ze zdwojoną siłą podejmować działania na rzecz młodzieży zagrożonej patologiami oraz wykluczeniem społecznym. Uczestnicy nie tylko mięli okazję rozwijać swoje umiejętności sportowe, poprawić kondycję oraz tężyznę fizyczną, ale również pokazać się społeczności z tej lepszej strony, sportowca który przestrzega dyscypliny oraz z pokorą podchodzi do przeciwnika i swoich umiejętności. Dobra zabawa, podniesienie poczucia własnej wartości oraz nawiązywanie właściwych relacji interpersonalnych wśród młodzieży to również zasługa władz PWSZ we Włocławku, którym serdecznie dziękujemy za udostępnienie sali gimnastycznej.