Mecz Siedlce Legia. Zasłużone zwycięstwo legionistów

Aleksandra Podgórska
Mecz Siedlce Legia. Zasłużone zwycięstwo legionistów Marcin Bodziachowski/legionisci.com
Mecz Siedlce Legia. Warszawscy koszykarze odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie ligowym. Tym razem w imponującym stylu pokonali drużynę SKK Siedlce. Świetną dyspozycję zaprezentowała cała kadra meczowa, co oznacza, że legioniści coraz lepiej czują się ze sobą na parkiecie.

Spotkanie w Siedlcach było jak dotąd najlepszym w wykonaniu warszawskiej Legii. Choć po kilku pierwszych akcjach Legia przegrywała 0:6, szybko udało jej się odrobić straty i, co najważniejsze, wyłączyć z gry Kamila Sulimę. Po chwili goście prowadzili 8:6. Prowadzenie przechodziło jednak raz na jedną, raz na drugą stronę. Pierwsza kwarta była bardzo zacięta, trener legionistów co jakiś czas wpuszczał do gry nowych zawodników. Ostatecznie szala zwycięstwa w tej części meczu przechyliła się na korzyść Legii 26:23.

Ojcem sukcesu kolejnej kwarty był Arkadiusz Kobus. To dzięki jego celnym rzutom prowadzenie przyjezdnych urosło do 11 oczek. W pewnym momencie dzięki skuteczności Czarka Trybańskiego i wspomnianego wcześniej Kobusa, Legia zwiększyła przewagę aż do 17 punktów. Parę poważnych błędów popełnili jednak sędziowie spotkania, dzięki czemu siedlacznie mogli zejść na przerwę z dwunastopunktową różnicą.

Nic nie zmieniło się w trzeciej kwarcie. Legioniści cały czas punktowali, nie obniżając poziomu gry. W mecz zaangażowali się wszyscy zawodnicy, każdy wnosił coś od siebie. Sfrustrowani gospodarze zaczęli coraz częściej sprzeczać się z koszykarzami Legii, którzy jednak nie dali wyprowadzić się z rónowagi, prowadząc po tej części spotkania 70:51.

Ostatnia kwarta to zdecydowanie największa ilość pomyłek po stronie SKK Siedlce. Zawodnicy Legii natomiast pokazywali bardzo różnorodną i urozmaiconą koszykówkę, zdobywając punkty z różnych pozycji na parkiecie. Po dobrej grzej legioniści schodzili do szatni, wygrywając różnicą 31 punktów. Jest to doskonały wynik, który może cieszyć zarówno trenerów, zawodników, jak i kibiców.