Medale dla bokserów Morsów Dębica

Sławek Oskarbski
Dwa brązowe medale przywieźli z Krakowa zawodnicy Morsów Dębica, którzy walczyli w 32 Międzynarodowym Turnieju Bokserskim O Złotą Rękawicę Wisły. W zawodach rywalizowało 142 pięściarzy z Polski, Ukrainy, Francji i Niemiec.

Dębiccy bokserzy, którzy sięgnęli po medale, to Michał Kolak i Bolesław Guzek. Obaj przegrali w półfinałach, co zapewniło im trzecie miejsca w swoich kategoriach. Pierwszy uległ Michałowi Zającowi z Górnika Wieliczka, a drugi – Romanowi Semenyschinowi z Ukrainy.Daleko zawędrował też Piotr Góra, któremu do medalu zabrakło jednego zwycięstwa. Niestety, w decydującym pojedynku przegrał z Konradem Pidło z Unii Oświęcim.Zawody w Krakowie były kolejnymi, z których bokserzy Morsów przywieźli medale. Nieco wcześniej w Zamościu zwycięstwa w finałach odnieśli Paweł Morawczyński (z Rimkusem Mantasem z Litwy), Piotr Góra (z Karolem Kosakiem ze Stalowaj Woli) oraz Michał Kolak (z Krzysztofem Malinowskim z Mielca). Natomiast w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w Ostrowie Świętokrzyskim Paweł Morawczyński przegrał w finale z Sebastianem Karysem z Kielc.W 2012 r. zawodnicy Morsów występowali także w wielu turniejach pierwszego kroku bokserskiego, w których większość swoich walk wygrali Tomasz Papadziuk, Dominik Drygaś, Piotr Krajewski i Patryk Kruk.