Memoriał Ambroziaka 2015. Kolejne zwycięstwo Asseco Resovii [FOTORELACJA]

tsz
Memoriał Ambroziaka 2015. W finale AZS zmierzy się z obrońcą tytułu [FOTORELACJA] Sylwia Dąbrowa
Dziesiątą edycję siatkarskiego Memoriału im. Zdzisława Ambroziaka drugi raz z rzędu wygrała Asseco Resovia. Mistrz Polski w finale pokonał AZS Politechnikę Warszawską 3:1. Trzecie miejsce zajęła drużyna Indykpolu AZS Olsztyn, która pokonała PGE Skrę Bełchatów 3:2.

Tegoroczna edycja Memoriału Zdzisława Ambroziaka jest o tyle wyjątkowa, że zawody obchodzą swój jubileusz - turniej, będący ostatnim sprawdzianem przed rozpoczęciem sezonu ligowego, organizowany jest już od 10 lat.

W finale w czwartym secie w barwach Resovii zagrał środkowy Politechniki Bartłomiej Lemański. Wszystko przez kontuzję Dmytro Paszyckiego. Andrzej Kowal nie miał kim go zastąpić, więc na krótko wypożyczył 19-letniego gracza gospodarzy.
Wśród siatkarzy nagrodzonych indywidualnie aż czterech jest z Resovii. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Aleksander Śliwka, który w poprzednim sezonie grał na wypożyczeniu w Politechnice. Jego kolega z zespołu, Olieg Achrem został uznany najlepszym atakującym. Wśród libero nie miał sobie równych Krzysztof Ignaczak, a najlepiej rozgrywał Lukas Tichacek.
Pozostałe dwie statuetki, dla blokującego i przyjmującego, zgarnęli gracze Politechniki - Jakub Kowalczyk i Paweł Halaba.

Zdzisław Ambroziak to były siatkarz. Z reprezentacją Polski zdobył brązowy medal mistrzostw Europy (1967 r.) i srebrny Pucharu Świata (1965 r.). To też trzykrotny mistrz Polski. Przez całą karierę związany był z klubami warszawskimi. Następnie wyjechał do ligi tureckiej. Po zakończeniu gry w siatkówkę został dziennikarzem sportowym. Poświęcony mu memoriał rozgrywany jest w hali Arena Ursynów w Warszawie.

Finał:
AZS Politechnika Warszawska - Asseco Resovia 1:3 (15:25, 18:25, 25:19, 23:25)

Mecz o 3. miejsce:
Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 3:2 (24:26, 25:19, 25:17, 22:25, 19:17)