Aleksandra Podgórska
Miasto Szkła Krosno - Legia Warszawa. Legioniści kończą sezon na czwartym miejscu K. Koźlik/legionisci.com
Nie udało się podopiecznym Piotra Bakuna pokonać Miasta Szkła Krosno i swój pierwszy sezon w I lidze koszykówki kończą tuż za podium.

W meczu rewanżowym Miasto Szkła pokonało Legię 110:77. Pierwsze spotkanie koszykarze z Warszawy przegrali przed własną publicznością 67:82.

Do Krosna legioniści pojechali bez Arkadiusza Kobusa, Michała Aleksandrowicza i Bartłomieja Bojko. Z kolei na ławce rezerwowych znalazł się Marcel Wilczek, który praktycznie przez całą fazę play-off zmagał się z kontuzją. Aby w ogóle myśleć o brązowym krążku, Legia musiała odrobić 15 punktów straty z pierwszego spotkania.

Pierwsza połowa rewanżowego meczu była bardzo wyrównana. W szeregach Legii na parkiecie najlepiej spisywał się Andrzej Paszkiewicz, który zdobył 20 punktów i miał aż 5 celnych rzutów za trzy punkty. Otrzymał on skuteczne wsparcie od Mateusza Bierwagena (16 punktów) i Cezarego Trybańskiego (10 punktów). O losie tego spotkania zadecydowała przede wszystkim trzecia kwarta, którą krośnianie wygrali aż 33:16. W ostatniej części meczu gospodarzom udało się jeszcze tę przewagę powiększyć.

W zespole Miasta Szkła wyróżnili się Dariusz Oczkowicz (24 punkty), Marcin Salamonik oraz Filip Małgorzaciak (po 17 punktów). Dla Legii była to najwyższa porażka w sezonie. W walce o awans do Tauron Basket Ligi, Stal Ostrów Wlkp. prowadzi z Sokołem Łańcut 2:1. Spotkanie nr cztery odbędzie się w niedzielę w Łańcucie.