Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych ITSeLF. 30 spektakli w 7 dni

baw
Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych ITSeLF (zdjecie ilustracyjne)
Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych ITSeLF (zdjecie ilustracyjne) Paweł Łacheta
Od 30 czerwca do 6 lipca potrwa 9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych. W tym roku zobaczymy przedstawienia z dziesięciu krajów.

teatralnych z całego świata. W tym roku do Warszawy przyjadą młodzi adepci aktorstwa z 10 krajów. Przez 7 dni stołeczna publiczność będzie mogła zobaczyć aż 30 spektakli dyplomowych. Przedstawienia zobaczymy na scenach Teatru Collegium Nobilium, Teatru Syrena i Teatru Ateneum. Ruszyła już sprzedaż biletów. Można kupować je w kasie Teatru Collegium Nobilium oraz na stronach: bilety.at.edu.pl, e-bilet.pl, i e-wejsciowki.pl, a także w salonach Empik.

Zbliżenie kultur
Podczas festiwalu ITSeLF będziemy mogli zobaczyć sztuki z różnych zakątków świata. Katarzyna Szubińska, kierownik Działu Promocji i Organizacji Widowni Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie przyznaje, że dobór repertuaru jest niezwykle ciekawy.
– Festiwal w swoim założeniu miał być wzajemną wymianą doświadczeń oraz zbliżeniem kultur poprzez spotkanie artystów. Takimi też wytycznymi kieruje się rada artystyczna festiwalu wybierając grono uczestników. W ty roku są to spektakle z : Belgii, Holandii, Peru, Finlandii, Rumunii, Włoch, Słowacji, Izraela, Iranu, Stanów Zjednoczonych i oczywiście Polski. Po prostu: nie ruszając się z Warszawy można obejrzeć spektakle z całego świata. Zapraszamy serdecznie - podsumowuje.

11 spektakli konkursowych

W programie festiwalu znalazło się 11 przedstawień, które będą oceniane przez jurorów: amerykańską aktorkę i reżyserkę Sarah Hickler, Patricka Spottiswoode’a kierującego Działem Edukacji The Globe Theatre w Londynie oraz Danutę Stenkę i Allana Starskiego.

W konkursie wezmą udział: spektakl „Hohoho”, w którym belgijscy aktorzy w swoich ojczystych językach będą opowiadać o Europie naszych czasów; przedstawienie z Helsinek oparte na utworach Michela Houellebecqa, w którym stawiana jest odważna teza o załamaniu się relacji damsko-męskich; irański „Rytuał” to natomiast reinterpretacja tradycyjnych perskich widowisk kobiecych. Spektakl o kulturze ludowej przedstawią również studenci z Peru, a młodzi adepci aktorstwa z PWST w Krakowie spróbują wrócić do źródeł śpiewu. Włoscy studenci sięgną po klasykę opartą na „Folwarku zwierzęcym” Orwella, a Studio Sztuk Performatywnych z Izraela zaprezentuje sztukę inspirowaną powieścią Isaaca Bashevisa Singera.

Studenci warszawskiej Akademii Teatralnej podejmą temat dwóch rodzin, które prowadzą ze sobą skomplikowaną grę psychologiczną, a spektakl oparty na podobnym motywie wystawią też młodzi aktorzy z Rumunii. Słowacka Akademia Sztuk z Bańskiej Bystrzycy pokaże „Terroryzm”, który niewątpliwie można odnieść do naszych czasów.
Debiutantem tegorocznego festiwalu będzie Uniwersytet Michigan, który opowie o losach rodziny w świecie, w którym nie obowiązują już znane nam zasady moralne.


od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto