Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcom Ursynowa przeszkadzają ptaki. Prezes spółdzielni wynajął drapieżnika, który ma je odstraszać

Konrad Dąbrowski
Mieszkańcom Ursynowa przeszkadza ptactwo zamieszkujące ich dzielnicę. Uskarżają się na hałas, ptasie odchody na chodnikach i samochodach i smród. Prezes jednej z ursynowskich spółdzielni mieszkaniowych sięgnął po nietypowe środki do walki z problemem, choć kilka tygodni wcześniej zarzekał się, że tego nie zrobi. Szczegóły w artykule poniżej.
Mieszkańcom Ursynowa przeszkadza ptactwo zamieszkujące ich dzielnicę. Uskarżają się na hałas, ptasie odchody na chodnikach i samochodach i smród. Prezes jednej z ursynowskich spółdzielni mieszkaniowych sięgnął po nietypowe środki do walki z problemem, choć kilka tygodni wcześniej zarzekał się, że tego nie zrobi. Szczegóły w artykule poniżej. zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com
Mieszkańcom Ursynowa przeszkadza ptactwo zamieszkujące ich dzielnicę. Uskarżają się na hałas, ptasie odchody na chodnikach i samochodach oraz smród. Prezes jednej z ursynowskich spółdzielni mieszkaniowych sięgnął po nietypowe środki do walki z problemem, choć kilka tygodni wcześniej zarzekał się, że tego nie zrobi. Szczegóły w artykule poniżej.

Problem nadmiernej ilości ptactwa na Ursynowie został poruszony w jednej z grup mieszkańców tejże dzielnicy. Poirytowany ursynowianin, nie przebierając w słowach określił swój negatywny stosunek wobec ptaków. "Na chodnikach jeden wielki syf. Śmierdzi jak w oborze. Okien nie otworzysz bo hałas niesamowity" - żali się mieszkaniec dzielnicy. "Że nie wspomnę o samochodach które złapią ostatnie miejsce postojowe pod drzewem. Rano można mieć problem z rozpoznaniem auta" - dopowiada w internetowej dyskusji kolejna mieszkanka.

Prezes Spółdzielni Mieszkaniowo-Budowlanej "Jary" zdaje sobie sprawę ze skali problemu. Z ptakami próbowano już walczyć w przeszłości, za pomocą tzw. "odstraszaczy". Rolę odstraszaczy pełniły elektroniczne urządzenia wydające sygnały dźwiękowe, imitujące brzmienie ptaków drapieżnych. Na nic jednak się zdały próby oszukania ursynowskiego ptactwa – zamontowane na drzwiach odstraszacze nie okazały się skutecznym rozwiązaniem. Mimo to, w tym roku spróbowano ponownie. Odstraszacze wróciły we wrześniu, ale oczekiwania znowu minęły się z rzeczywistością.

Piotr Janowski, prezes SMB "Jary" nie lekceważy głosu mieszkańców i chętnie dyskutuje z nimi za pośrednictwem wspomnianej grupy. - W przypadku ptaków jesteśmy faktycznie trochę bezradni -przyznaje Janowski. Prezes podzielił również pogląd, że "odstraszacze już nie odstraszają". Cztery tygodnie temu poinformował, że nie ma szans na płoszenie sokolnicze. - Gdyby je chcieć zastosować, kosztowałoby to krocie – tłumaczył Piotr Janowski.

Tymczasem dwa tygodnie później poinformowano, że pieniądze się znalazły. - "Zarząd postanowił zlecić płoszenie ptaków przez ptaki - usługę sokolnika." - poinformował prezes "Jarów". Z dumą zakomunikowano o tym fakcie również na oficjalnym profilu SMB JARY w serwisie Facebook.

"W związku z uciążliwościami powodowanymi przez ptaki w alei przy Pięciolinii (hałas, zanieczyszczenie chodników, ubrań, zagrożenie sanitarne itp.) zleciliśmy sokolnikowi usługę odstraszania ptaków. Prace prowadzone są w sposób ściśle zaplanowany, za zgodą Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i o różnych porach dnia, tak aby ptaki nie przyzwyczaiły się do bytowania drapieżnika" - napisał administrator strony i zamieścił fotografię ursynowskiego drapieżnika.

Mieszkańcy z entuzjazmem zareagowali na tę informację. - Nareszcie! Nawet nie wiecie co tu się dzieję z ilością odchodów ptaków, smród i zgnilizna. Oby tylko sokolnik podziałał jak trzeba a zwierzęta poszły do lasu - pisze z nadzieją pewna ursynowianka. Tego, czy nowy sposób okazał się skuteczny, dowiemy się za kilka tygodni. Tymczasem mieszkańcy ulicy Pięciolinii muszą jeszcze liczyć się z hałasem generowanym przez...samego sokolnika. Spółdzielnia jednak uprzedza, że to chwilowa niedogodność, a problem wkrótce powinien zostać rozwiązany.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto