Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Pruszkowa, Otwocka i Sulejówka będą płacić za bilety, tak jak warszawiacy? Miasta gotowe dopłacać do komunikacji

Sylwia Arlak
Sylwia Arlak
Łukasz Kowalski/Archiwum
Włodarze Otwocka, Pruszkowa i Sulejówka chcą dopłacać więcej do biletu metropolitalnego, tak, aby ich mieszkańcy płacili za bilety tyle, co warszawiacy. O swoich planach poinformowali podczas konferencji na placu Bankowym. Dalsza część artykułu poniżej.

Mieszkańcy Otwocka i Pruszkowa jak mieszkańcy Warszawy

Prezydenci Otwocka (Jarosław Margielski) i Pruszkowa (Paweł Makuch) oraz burmistrz Sulejówka Arkadiusz Śliwa udali się przed warszawski ratusz, aby upomnieć się o zmianę taryfy biletów podmiejskich. Zaskoczyli zebranych podkreślając, że chcą dopłacać więcej do biletu metropolitalnego, tak, aby ich mieszkańcy płacili za bilety tyle samo, co warszawiacy.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy rzecznika prezydenta Otwocka, Cezarego Dąbrowskiego. W rozmowie z nami potwierdza, że politycy wspólnie podpisali wniosek skierowany do Prezydenta Miasta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i Przewodniczącej Rady Miasta Warszawy Ewy Malinowskiej-Grupińskiej o zmodyfikowanie uchwały Rady Miasta st. Warszawy w sprawie oferty programu Warszawa+. Chodziło im o to, aby wprowadzić dodatkowy 4. próg dopłat do biletów długoterminowych dla mieszkańców podwarszawskich gmin, którzy są posiadaczami Biletu Metropolitalnego.

- Próg zrównałby ceny za bilety z ceną dostępną w I strefie. W praktyce oznaczałoby to, że mieszkańcy podwarszawskich gmin płaciliby za okresowe bilety ZTM tyle samo, co posiadacze Kart Warszawiaka. Koszty zrównania cen biletów okresowych w I i II strefie w całości poniosłyby zainteresowane podwarszawskie gminy z własnych budżetów - mówi nam Dąbrowski. Wniosek został wspólnie złożony przez Prezydenta Miasta Otwocka, Burmistrza Sulejówka oraz Prezydenta Pruszkowa na Punkt Kancelaryjny Urzędu m. st. Warszawy.

Przypomnijmy, że bilety metropolitalne, w ramach którego samorządy podwarszawskich gmin dopłacają do biletów Zarządu Transportu Miejskiego swoim mieszkańcom, a bilety warszawiaka są ważne w obu strefach, ruszyły 1 września 2018 roku. Oznacza to tyle, że mieszkańcy podwarszawskich gmin, którzy płaca podatki w swoich miejscowościach od tamtej pory płacą mniej za dojazd do stolicy.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto