Ryszarda Łucja Jagielska

avatarRyszarda Łucja Jagielska

Warszawa
Jestem malującym architektem, członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, Koła Plener Oddziału Warszawskiego SARP (Stowarzyszenia Architektów Polskich) oraz Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Zapraszam do wzięcia udziału w naszych wystawach i do obejrzenia relacji z naszych wystaw.

SALON JESIENNY – wystawa obrazów architektów malujących KOŁA PLENER OW SARP / 2019 r.

2019-10-18 11:55:04

„Salon jesienny” to wystawa malarstwa i grafiki architektów, organizowana co roku na jesieni, przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich .Celem wystawy jest prezentacja prac, wykonanych podczas wiosennych i letnich plenerów. Uczestniczą w nich architekci zrzeszeni w Kole OW SARP „PLENER”, nie tylko z terenu Warszawy, ale także z Gdańska oraz innych miast skupiających środowiska architektoniczne.
W zawód architekta wpisana jest umiejętność rysunku odręcznego i posługiwania się paletą barw – jako narzędziami dla materializowania na papierze powstających w wyobraźni pomysłów i projektów architektonicznych, szczególnie w początkowym stadium ich powstawania.
Obecnie popularne stały się programy komputerowe, które wyręczają architekta w wizualizacji projektu, tworząc w realnej przestrzeni wirtualny model zamierzenia projektowego. Są jednak ciągle wśród architektów/projektantów osoby, które preferują manualne odzwierciedlenie pejzażu czy zabudowy, za pomocą tradycyjnego ołówka lub farby akwarelowej – co też często spotyka się z uznaniem inwestorów i publiczności, zainteresowanej pracami projektowymi.
Tego typu twórczość często towarzyszy architektowi przez całe życie zawodowe, stając się z czasem osobistym hobby, dającym odprężenie od „papierkowej” roboty – zbierania uzgodnień, pieczątek, czy innych biurokratycznych działań, związanych z projektowaniem.
Właśnie takich architektów grupuje Koło „PLENER”, na którego wystawę serdecznie zapraszamy.

WERNISAŻ:
04 listopada 2019 (poniedziałek), godz. 18:00
Pałac Zamoyskich OW SARP, „Sala Lustrzana”
ul. Foksal 2 w Warszawie

Jesteś na profilu Ryszarda Łucja Jagielska - stronie mieszkańca miasta Warszawa. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj