Migiem, czyli skrót wydarzeń sportowych

Miniony tydzień był pełen emocjonujących wydarzeń sportowych. ...
Miniony tydzień był pełen emocjonujących wydarzeń sportowych. ... MM
Miniony tydzień był pełen emocjonujących wydarzeń sportowych. Zacięte derby Warszawy, wygrana siatkarzy ASZ Politechniki Warszawskiej, wreszcie świetny występ koszykarzy Polonii.

Kibice piłkarscy obchodzili w niedzielę swoje święto. Derby Warszawy dały Legii szansę rewanżu za upokarzającą porażkę 0:3 z rundy jesiennej. Tym razem górą byli wojskowi, jednak nie obyło się bez pomocy zawodników Polonii. Jedyną bramkę dla legionistów zdobył... Maciaj Sadlok dobijając strzał Michala Hubnika.

Ogólnie mecz nie zachwycał, ale nie brakowało walki. Na 20 strzałów oddanych przez obie drużyny przypadło aż 52 przewinień. Są również konsekwencje użycia przez kibiców Legii środków pirotechnicznych w ostatniej minucie meczu. Komisja Ekstraklasy zadecydowała o zamknięciu tzw. żylety podczas meczu ze Śląskiem.

Wygrana siatkarzy Politechniki

Siatkarze Politechniki wzięli odwet za ostatnią porażkę poniesioną w Częstochowie. Spotkanie miało niemal identyczny przebieg do tamtego, tyle że aktorzy zamienili się rolami. Najpierw dwa łatwo oddane przez Politechnikę sety. Później przebudzenie, którego głównym sprawcą był Krzysiek Wierzbowski. Jedynym elementem, który nie pojawił się poprzednio było kuriozalne zachowanie sędziów w czwartym secie, którzy stracili całkowicie kontrolę nad spotkaniem. Była to jedna z przyczyn, które całkowicie zdekoncentrowały częstochowian i pozwoliły stołecznym siatkarzom na doprowadzenie do tie breaku. W decydującym momencie Inżynierowie zagrali dobrą, zespołową siatkówkę nie pozwalając gościom dojść do siebie i wyrywając im w ostatnim momencie dwa punkty na wagę dalszej walki o miejsca medalowe.

Polonia chce powalczyć o play-off

Koszykarze Polonii bez większych problemów pokonali walczącą o utrzymanie drużynie Siarki Tarnobrzeg. Ich przewaga była widoczna przez całe spotkanie, jednak wysokie zwycięstwo zapewniła im trzecia kwarta, podczas której goście trafili jedynie 6 razy. Mimo to można mieć zastrzeżenia do gry warszawskiego zespołu, a przede wszystkim do koncentracji zawodników. Sobotnie zwycięstwo zagwarantowało warszawiakom praktycznie pewne utrzymanie i otworzyło możliwość walki o awans do fazy play-off.

Co przed nami?

11.03 (piątek) o godz. 20:00**Legia Warszawa** zagra na Łazienkowskiej przeciwko drużynie Śląska Wrocław. Legia walcząca o tytuł Mistrza Polski chcąc odrobić straty do Wisły i Jagielloni musi wygrać to spotkanie.

12.03 (sobota) o godz. 18:00 koszykarze Polonii zagrają w Poznaniu przeciwko PBG Basket Poznań. Zwycięstwo przybliży naszych zawodników do fazy play-off, porażka pchnie ich w objęcia matematyki.

13.03 (niedziela) o godz. 15:15 Polonia Warszawa zmierzy się w Lubinie z miejscowym Zagłębiem. Strata punktów w dwóch ostatnich spotkaniach utrudniła i tak już nieciekawą sytuacje Czarnych Koszul. Zwycięstwo w tym spotkaniu jest więc dla nich być albo nie być w wyścigu o tytuł mistrza kraju.