MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Migracje w Warszawie. Które dzielnice najszybciej się wyludniają? A gdzie mieszkańców przybywa?

Redakcja Warszawa
Redakcja Warszawa
Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące migracji wewnętrznych ludności na pobyt stały.
Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące migracji wewnętrznych ludności na pobyt stały. Krystian Dobuszyński
Te dzielnice Warszawy najszybciej się wyludniają. Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące migracji wewnętrznych ludności na pobyt stały. Statystyki ukazują ilość zameldowań i wymeldowań w różnych częściach stolicy. Śródmieście, Ursynów, Wilanów, Białołęka, Wola, Praga-Północ a może Wawer? Skąd mieszkańcy miasta najczęściej uciekają?

W których dzielnicach Warszawy w ostatnich latach odnotowano największe migracje ludności? Gdzie najszybciej przybywa mieszkańców, a które rejony stolicy wyludniają się w zawrotnym tempie?

Migracje w Warszawie. Oto dzielnice najszybciej wyludniające się

W naszej galerii prezentujemy dane z Urzędu Statystycznego w Warszawie. Statystyki Urzędu dotyczą osób migrujących w 2021 roku.

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące migracji wewnętrznych ludności na pobyt stały.

Migracje w Warszawie. Które dzielnice najszybciej się wyludn...

Analizując rozwój demograficzny 18 dzielnic w oparciu o metodę Webba ustalono, że siedem z nich było zaludniało się. Wyludnianie się odnotowano natomiast w aż 11 dzielnicach.

"Poszczególne dzielnice Warszawy były bardzo zróżnicowane pod względem struktury wieku mieszkańców. Najwyższy udział osób w wieku przedprodukcyjnym miały dzielnice aktywne demograficznie, położone na obrzeżach miasta. Jednocześnie charakteryzowały się one niskim udziałem osób w wieku poprodukcyjnym oraz stosunkowo wysokim udziałem osób w wieku produkcyjnym. Do takich dzielnic należały: Wilanów, Białołęka, Ursus, Wesoła oraz Wawer. Dzielnice położone w centrum miasta, takie jak: Śródmieście, Praga Północ, Ochota, Bielany, Wola, Mokotów i Praga-Południe charakteryzowały się niskim odsetkiem ludności w wieku przedprodukcyjnym i wysokim w wieku poprodukcyjnym" – czytamy w danych Urzędu Statystycznego.

Okazuje się, że w roku 2021 do Warszawy napłynęło łącznie 32444 osoby, które zameldowały się tutaj, a 30119 mieszkańców wymeldowało się ze stolicy. 13902 osób migrowało pomiędzy dzielnicami. Wówczas w stolicy zameldowało się 7378 mieszkańców Mazowsza. Z miast w woj. mazowieckim przybyło 4086 osób, a ze wsi 3292 osoby. Migracje z innych województwo odnotowano 11164 razy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak wakacje spędza Katarzyna Pakosińska?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto