Mikołajkowy spektakl baletowy „Dziadek do orzechów” już 8 grudnia w Teatrze Muzyczym ROMA w Warszawie!

Materiał informacyjny Tomczyk Art
Udostępnij:
Poczuj magię zbliżających się Świąt wraz z Polskim Baletem Królewskim! Wybitni soliści polskich i międzynarodowych scen, spektakularne choreografie oraz zapierające dech w piersiach, bajkowe kostiumy!

Polski Balet Królewski

Jeden z najlepszych zespołów baletowych w Europie. U podstaw tworzenia Polskiego Baletu Królewskiego legła myśl, o próbie zebrania najlepszych polskich, zachodnio i południowoeuropejskich tancerzy w jeden zespół, który będzie odzwierciedleniem najlepszych tradycji tańca klasycznego, jak również poszukiwania oryginalnych i nowoczesnych środków artystycznej ekspresji.
Wśród artystów zespołu znajdują się nazwiska najlepszych tancerek i tancerzy scen polskich i europejskich. Zespół zrzesza wybitne osobowości sceniczne z najlepszych teatrów.


„Dziadek do orzechów”

Pomimo upływu blisko stu trzydziestu lat od daty premiery “Dziadka do orzechów”, która miała miejsce w petersburskim Teatrze Maryjskim, dzieło Piotra Czajkowskiego, czołowego rosyjskiego kompozytora doby romantyzmu, cieszy się nieustannym powodzeniem wszędzie tam, gdzie jest wystawiane. “Dziadek do orzechów” to pozycja obowiązkowa w repertuarze każdego teatru operowego, szczególnie popularna w okresie Bożego Narodzenia. To również jedna z tych ról, o których marzą tancerze i tancerki na całym świecie. Wybitny francuski tancerz i choreograf Marius Petipa, po przeczytaniu opowiadania E.T.A. Hoffmanna o tym samym tytule, postanowił stworzyć libretto baletowe, które jak się okazało, weszło na wieki do baletowej klasyki. Postanowiliśmy zaprosić publiczność do świata pełnego snów, rzeczy niemożliwych, wypełnionego po brzegi pięknem muzycznym i siłą doznań, jakie zapewnia nasz zespół baletowy. Kim jest tytułowy Dziadek do orzechów? To ostatnia zabawka, znajdująca się pod choinką, która w nikim nie wzbudziła większego zachwytu poza małą Klarą. Kiedy bożonarodzeniowe przyjęcie dobiega końca, a wszyscy goście udają się na spoczynek, mała Klara także zasypia, tuląc do siebie zabawkę. Nadchodzi sen. Nagle wszystko wydaje się większe, Klara dorośleje, a zabawki ożywają, także jej ulubiona. Dziadek do orzechów staje się dowódcą zabawkowych wojsk, które staczają bitwę z całymi zastępami wrogich myszy. Po zwycięskiej bitwie Klara i Dziadek, jako książęca para trafiają do Krainy Słodyczy, gdzie napotykają tak magiczne miejsca, jak Cukrowa Łąka, Brama Łakomczuchów, czy Marcepanowy Pałac. Niestety nawet tak piękny sen musi dobiec końca. Klara budzi się, trzymając wciąż swego bajkowego przyjaciela Dziadka do orzechów.

Już 4 lutego zapraszamy na Noworoczny Koncert Wiedeński do Sali Widowiskowej Zespołu MAZOWSZE w Otrębusach. Ponad 100 000 sprzedanych biletów! Jeden z największych bestsellerów polskiej sceny muzycznej ostatnich lat – gwiazdorska obsada, soliści, orkiestra, balet oraz zapierające dech w piersiach projekcie multimedialne. Artyści przeniosą Państwa do bajkowego świata gdzie każdy może bujać się w rytm muzyki oraz śpiewać wraz z solistami najpiękniejsze, wiedeńskie i operetkowe przeboje takie jak: Kuplety Barinkaya „Wielka sława to żart”, nieśmiertelne duety: Usta milczą dusza śpiewa”, „W rytm walczyka serce śpiewa”, a także „Marsz Radeckiego”. Koncert programowo nawiązywać będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.

Bilety:

  • Księgarnia PWN - Warszawa, ul. Nowoursynowska 16
  • Księgarnia PWN - Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 62
  • Książnica Polska - Warszawa, ul. Świętokrzyska 14
  • Sklep Muzyczny Riff - Warszawa, Pl. Konstytucji 5

BILETY ONLINE:

Dodaj ogłoszenie