Zygmunt Miłoszewski Zygmunt Miłoszewski

(© Piotr Smoliński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ogłoszono już listę nominacji do Paszportów Polityki. Wśród nominowanych w kategorii literatura znaleźli się Zygmunt Miłoszewski i Wit Szostak.

Po raz 22. ogłoszono nominacje do Paszportów Polityki. 13 stycznia o nagrodę w kategorii literatura powalczą Jakub Żulczyk, Wit Szostak i Zygmunt Miłoszewski.

Jakub Żulczyk to pisarz i dziennikarz urodzony w Szczytnie. W 2014 roku wydał książkę "Ślepnąc od świateł" - powieść, w której bezceremonialnie ukazuje, że narkotykowy diler jest równie potrzebny społeczeństwu jak strażak czy policjant.

Wit Szostak mieszka obecnie w Krakowie i tam tworzy. Fantastyka to jego specjalność. W 2014 wydał książkę "Sto dni bez słońca". Jest to opowieść o Lesławie Srebroniu, który uczy się w malutkiej szkole uniwersyteckiej, którą utrzymuje rząd Irlandii.

Zygmunt Miłoszewski to pisarz i współautor scenariuszy filmowych. W 2014 roku wydał książkę pt. "Gniew". 30 stycznia 2015 roku swoją premierę będzie mieć film na podstawie jego powieści "Ziarno prawdy".

Nominacje do Paszportów Polityki 2015Film: Elwira Niewiera i Piotr Rosołowski, Tomasz Kot, Jan Komasa
Literatura: Jakub Żulczyk, Wit Szostak, Zygmunt Miłoszewski
Teatr: Weronika Szczawińska, Radosław Rychcik, Bartosz Porczyk
Muzyka popularna: Wacław Zimpel, Pablopavo, Michał Biela
Muzyka poważna: Dariusz Przybylski, Kwadrofonik, Łukasz Długosz
Sztuki wizualne: Jakub Woynarowski, Norman Leto, Paweł Bownik

Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!