Mistrzostwa Polski w windsurfingu zimowym 2014. Sukcesy DKŻ

Marcin Gołembiewski
archiwum
archiwum
Na Zalewie Zegrzyńskim rozegrano mistrzostwa Polski w windsurfingu zimowym. ​

Rywalizowano w pięciu kategoriach. Rozegrano 15 wyścigów. W zawodach wystąpiło sześciu reprezentantów Dobrzyńskiego Klubu Żeglarskiego. Wśród juniorów trzecie miejsce zajął Dawid Furmański. Tuż za podium uplasował się Radosław Furmański. Na dziewiątym miejscu sklasyfikowany został Maciej Kluszczyński. W kategorii seniorów 11. pozycję zajął Artur Manelski. W rywalizacji juniorów młodszych 5. był Piotr Pawlak, a ósmej pozycji sklasyfikowano debiutującego w kategorii młodzików Juliusza Niekrasia.Zawodnicy DKŻ na tych zawodach zdobyli 25. punktów w systemie rywalizacji dzieci i młodzieży.Warto dodać, że złoty medal wśród seniorów wywalczył Michał Przybytek (AZS AWF Gdańsk), który jest trenerem dobrzyńskich żeglarzy.