Mistrzowie z Torunia

UM Torunia
Zawodnicy KST Energa - Manekin Toruń Konrad Kulpa i Jakub Dyjas Mistrzami Polski Seniorów w grze podwójnej w tenisa stołowego.

Z  zakończonych Mistrzostw Polski Seniorów, które od czwartku do niedzieli odbywały się w Raszkowie zawodnicy KST Energa - Manekin Toruń przywieźli aż cztery medale.

Konrad Kulpa i Jakub Dyjas wspólnie wywalczyli ten z najcenniejszego kruszcu zdobywając tytuł Mistrzów Polski w grze podwójnej. Kolejne dwa krążki torunianie wywalczyli  w grze mieszanej. Srebro przypadło Konradowi Kulpie w parze z Klaudią Kusińską z GLKS Nadarzyn, a po brąz sięgnął Jakub Dyjas w parze z Martą Gołotą występującą na co dzień w lidze niemieckiej. Czwarty, brązowy medal dość niespodziewanie, choć  jak sam powiedział po cichu na niego liczył, wywalczył w grze podwójnej grający trener Grzegorz Adamiak w parze z Marcinem Czerniawskim  reprezentującym Galaxy Białystok.

W turnieju głównym singla mężczyzn Energę - Manekin Toruń reprezentowało aż  pięciu zawodników. Pod tym względem Toruń był bezkonkurencyjny. Na słowa uznania zasługują Paweł Piotrowski i Marcin Woskowicz, którym udało się przebrnąć przez turniej eliminacyjny i sam awans do turnieju głównego jest dla nich sporym sukcesem. Przez eliminacje nie przebrnął nasz szósty zawodnik  Piotr Maruszak.

Torunianie w turnieju indywidualnym zajęli odpowiednio miejsca Konrad Kulpa 9/16 ( przegrał z Bartoszem Suchem), Jakub Dyjas (uległ Tomaszowi Lewandowskiemu), Grzegorz Adamiak 17/32 (porażka z Jarosławem Tomickim ), Paweł Piotrowski 33/64 (przegrał z Robertem Florasem), Marcin Woskowicz 33/64 (uległ Pawłowi Chmielowi).  Podsumowując całe Mistrzostwa Polski Seniorów to na pewno kolejny wielki sukces KST Energa - Manekin Toruń.

Cztery medale wywalczone przez naszych zawodników (1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe) w porównaniu z jednym brązowym pierwszym w historii klubu wywalczonym w ubiegłym  roku pokazuje duży progres i wspaniały rozwój naszych zawodników. Finały Mistrzostw Polski w tym dwa z udziałem naszych zawodników z Torunia były transmitowane na żywo przez TVP SPORT. Klub KST Energa - Manekin Toruń jest wspierany przez Gminę Miasto Toruń.