MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Mistrzynie ortografii

Bartłomiej Romanek
Laureatki VI Powiatowego Konkursu Ortograficznego
Laureatki VI Powiatowego Konkursu Ortograficznego
Rozstrzygnięto szósty Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla gimnazjów. Nagrody zdobyły tylko dziewczyny Każdego roku dyktando organizuje lublinieckie Gimnazjum nr 1 w Lu-%07blińcu.

Rozstrzygnięto szósty Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla gimnazjów. Nagrody zdobyły tylko dziewczyny

Każdego roku dyktando organizuje lublinieckie Gimnazjum nr 1 w Lu-%07blińcu. Nad przebiegiem rywalizacji czuwała jak co roku Małgorzata Bala, nauczycielka lublinieckiej szkoly, która przygotowuje konkurs i tekst dyktanda pisanego przez uczestników ortograficznej rywalizacji.

Gimnazjaliści najpierw musieli sobie poradzić z tekstem "Arcyzmagania żądnego wrażeń i wiedzy miłośnika ortografii". Dyktando aż roiło się od stylistycznych i ortograficznym pułapek. Tekst był podchwytliwy, a jego uczestnicy radzili sobie z różnym skutkiem.

Ale chociaż dyktando "chrobotało, chrząkało, pohukiwało, chrumkało" do rywalizacji przystąpiło 24 uczniów gimnazjów z Lublińca, Herbów, Kochanowic, Ciasnej. Lubecka i Łagiewnik Wielkich.

Najlepsi, a wlaściwie najlepsze, zostały nagrodzone podczas specjalnego spotkania, które odbyło się kilka dni po napisaniu dyktanda.

Zaskoczenia nie było, bo w konkursie zdecydowanie dominowały panie. Panowie mieli powody do wstydu, bo żaden z nich nie dostał wyróżnienia.

Mistrzynią ortografii została Aleksandra Mzyk z Gimnazjum w Ciasnej. Aleksandra otrzymała dyplom i nagrody ufundowane przez starostwo, a przede wszystkim puchar, który przygotowano tylko dla zwycięzcy.

Gimnazjum z Ciasnej zdominowało w tym roku ortograficzną rywalizację. Wyróżnienia pierwszego stopnia przyznano uczennicom tej szkoły, Żanetcie Kalamorz i Agancie Popandzie.

Wyróżnienia drugiego stopnia otrzymały: Monika Piecka (także Gimnazjum w Ciasnej), Beata Muszyńska (Gimnazjum nr 2 w Lublińcu) i Monika Kaczmarczyk (Gimnazjum w Kochanowicach).

Wyróżnienia trzeciego stopnia powędrowały w ręce lublińczanek: Patrycji Ledwnoń (Gimnazjum nr 2) i Nicole Respondek (Gimnazjum nr 1).

Dla laureatów przygotowano poczęstunek. Spotkanie było okazją do wyjaśnienia językowych zawiłości.

Tego trudnego zadania podjęła się Małgorzata Bala, która podziękowała wszystkim uczestnikom konkursu, jego organizatorom i sponsorom.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto