Młode kolarskie talenty ścigały się w Grudziądzu po raz 25. [wideo]

Łukasz Szalkowski
KOLARSTWO. 180 kolarzy wzięło udział w jubileuszowym 25. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Juniorów. Zawody wygrał Patryk Krzywda - zawodnik SMS-u Świdnica.

Młodzi cykliści ścigali się po okolicach Grudziądza już od czwartku. Dopiero ostatni etap odbył się w naszym mieście. Start i metę tradycyjnie wyznaczono na osiedlu Lotnisko.Punktualnie o godz. 9 ponad setka zawodników wyruszyła w niemal 110-kilometrową trasę. Przez cały niedzielny etap walka była wyrównana, a cały wyścig bardzo szybki. Po ponad 2,5 godzinie od startu, na metę wjechał kilkudziesięcioosobowy peleton.Zwycięzcą finałowej odsłony jubileuszowej edycji grudziądzkich zawodów okazał się Holender - Patrick Duin Van Der z drużyny WSV Emmen. Tuż za nim uplasował się Niemiec Louis Rohde z RSC Cottbus, a trzecie miejsce zajął jego rodak Leon Berger - przedstawiciel teamu z ThuringenSpośród Polaków najszybciej do mety dotarł Karol Wypych z Baszty Golczewo, który zajął szóste miejsce. Najlepszym przedstawicielem ALKS Iglotex Ocetix Stali Grudziądz okazał się w niedzielę Mateusz Nowak - uplasował się na 55. lokacie.Całe zawody wygrał jednak Patryk Krzywda, który choć nie zwyciężył w żadnym z etapów, "zgarniał" lotne premie i wywalczył sobie miejsce na najwyższym stopniu podium w końcowej klasyfikacji. Za nim znaleźli się: Duńczyk Daniel Henning Hartvig oraz Holender Patrick Duin Van Der.