Młodzi lekkoatleci zakończyli rywalizację

Sławek Oskarbski
archiwum
Na stadionie lekkoatletycznym w Brzeźnicy zakończyły się zmagania pierwszej edycji Gminnej Ligi Lekkoatletycznej. W zawodach rywalizowało 12 szkół z gminy Dębica.

W ciągu niespełna sześciu miesięcy rozegrano pięć zawodów eliminacyjnych oraz finał, w którym po czterech najlepszych zawodników z każdej szkoły rywalizowało o medale indywidualne. W finałowych zawodach najlepiej w zmaganiach poradzili sobie uczniowie z Brzeźnicy, którzy dnia zdobyli najwięcej medali różnego koloru. Klasyfikację drużynową wygrała szkoła z Pustkowa-Osiedla, która została pierwszym mistrzem ligi. Zwycięzca zgromadził 266,5 pkt. Drugie miejsce zajęły Gumniska (260,5 pkt.), a trzecie - Brzeźnica (257,5 pkt.).Najlepiej punktującym zawodnikiem ligi został Karol Michnik z Pustkowa-Osiedla, który w pięciu rundach eliminacyjnych zgromadził 50 pkt. W rozgrywkach podczas eliminacji wzięło udział blisko 300 uczniów.