Młodzi żużlowcy pojechali w Stanowicach

Turniej w Stanowicach wygrali zawodnicy GUKS Speedway Wawrów Rafał Karczmarz i Jacek Fajfer.

W ubiegłą sobotę na torze w Stanowicach został rozegrany turniej mini żużla. Zawody rozgrywano w dwóch klasach. W klasie 80-125 cmm z kompletem punktów zwyciężył Rafał Karczmarz. Rafał obecnie jest czwartym zawodnikiem klasyfikacji Indywidualnych Mistrzostw Polski. Drugie i trzecie miejsce w turnieju przypadło zawodnikom Lotosu Gdańsk Dawidowi Dawidowskiemu i Aureliuszowi Bielińskiemu. W zawodach brała też udział jedna dziewczynka. Sindy Weber, zdobywając 7 punktów, zajęła szóste miejsce.
W trakcie turnieju doszło do groźnie wyglądającego wypadku, wypadku któremu można było zapobiec... Zawinił brak wyobraźni dorosłych osób, a ucierpiał na tym 9-cio letni zawodnik. Mateusz Bartkowiak doznał ciężkiego urazu i został odwieziony karetką do szpitala. Trzymamy kciuki za Matiego i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
W turnieju zawodników do lat dziewięciu (50-65 cmm) zwyciężył aktualny Mistrz Polski Jacek Fajfer. Jacek był bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem. Odnosił pewne zwycięstwa, a swoją jazdą potwierdził, że jest obecnie najlepszym zawodnikiem w kraju.