Młodzież z Bąkowa odniosła sukces w zawodach nordic walking

Łukasz Ernestowicz
Nadesłane
Podopieczni domu dziecka wrócili z zawodów nordic walking z siedmioma pucharami! - Jesteśmy z nich dumni - mówią wychowawcy.

Można powiedzieć, że sukces dzieci i młodzieży z Bąkowa wisiał w powietrzu. Dlaczego? Bo w poprzednich Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Nordic Walking w ubiegłym roku też zdobyli siedem pucharów. Na tegorocznej imprezie byli więc faworytami.Zawody odbyły się w Sławnie w województwie zachodnio-pomorskim. W kategorii do 10 lat pierwsze miejsca wywalczyli Wioletta Samulewska i Kacper Tafliński. W kategorii dziewcząt od 11 do 16 lat najlepsza była Anna Kośmińska, druga Sandra Górniak, a trzecia Andżelika Górniak. Wśród chłopców w wieku od 17 do 19 lat pierwsze miejsce zajął Karol Migawa, a drugi był Kamil Borys.- Jesteśmy bardzo dumni z naszych podopiecznych - mówi Alicja Lisowska, opiekunka grupy i wychowawca w domu dziecka w Bąkowie. Podopiecznych placówki wsparła Akademia Biegania z Grudziądza która zapłaciła „startowe" i ufundowała dzieciom sportowe obuwie.