Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

MM poleca: Zapraszamy na otwarcie wyjątkowej wystawy fotograficznej!

redakcja
redakcja
fot. nadesłane
fot. nadesłane redakcja
W maju prosiliśmy Was o wsparcie inicjatywy studentów. Chcieli oni zorganizować wystawę fotograficzną osób cierpiących na schizofrenię. Dzięki Waszej wrażliwości znaleźli się sponsorzy tej akcji. Dziś zachęcamy Was do obejrzenia jej efektów. Otwarcie wystawy 5 października.

Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu, im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniuul. gen. J. H. Dąbrowskiego 4Wystawa czynna od 4 do 31 października 2011 r. w godzinach otwarcia Biblioteki
NADZIEJA – POZYTYW I NEGATYWWystawa fotografii osób cierpiących na schizofrenię
Wystawa fotograficzna Nadzieja: pozytyw i negatyw powstała we współpracy toruńskiej RC Fundacji Konsultingu i Rehabilitacji oraz studentów psychologii (Studenckie Koło Naukowe Psychoterapii, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego). Jest ona zwieńczeniem realizowanego projektu, który miał na celu twórczą aktywizację osób chorych na schizofrenię oraz rewizję świadomości społeczeństwa na temat tej choroby. Autorami zdjęć są osoby cierpiące na schizofrenię, a ich prace przedstawiają nadzieję, która wydaje się być bardzo istotna, szczególnie w życiu chorego człowieka, często również wpływa na dalsze postrzeganie własnego losu.
Fotograficzne poszukiwania nadziei przez osoby chore miały przede wszystkim wymiar emocjonalny, natomiast wartość estetyczna była w tym kontekście mniej istotna. Uczestnikom projektu nie wskazywano żadnych ścieżek interpretacyjnych. Ograniczeniem wolności wyrazu były jedynie możliwości techniczne jednorazowych aparatów.
Wystawa jest także elementem naukowych poszukiwań seminarzystów prof. Małgorzaty Kościelskiej z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, którzy przy okazji wystawy proponują udział w warsztatach mających na celu uwrażliwienie na problem wykluczenia społecznego.
Wystawie towarzyszą warsztaty, mające na celu uwrażliwianie na problem wyklu-czenia społecznego, zarówno przez demitologizację choroby, jaką jest schizofrenia, jak i przez podkreślenie dość cienkiej granicy między normą a patologią. Będą zawierały także elementy psychologii sztuki prezentowały także sylwetki „szalonych geniuszy”. W trakcie warsztatów poruszana będzie również kwestia szeroko pojętej terapii sztuką zarówno w procesie zdrowienia, jak i przeciwdziałaniu stygmatyzacji.
W ramach wystawy odbędą się następujące zajęcia:1. Bajka, która pomaga – warsztaty dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym (1,5h),
2. Po drugiej stronie lustra – zrozumieć wykluczenie – warsztaty dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej (1,5–2h),
3. Socjo-collage / Collage społecznie zaangażowany – warsztaty dla studentów zaangażowanych w sprawy społeczne (1,5–2h).
Szczegółowe informacje i harmonogram warsztatów pod adresem:[email protected]
O akcji studenctów pisaliśmy Wam w maju w materiale: Pomóż nam zorganizować wystawę w Toruniu!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto