Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mobilny przewodnik oprowadzi po Kielcach

Redakcja
Jakub Juszczyński z firmy INFOVER i Witold Wesołowski z Geoparku Kielce prezentują aplikację mobilną na smartfony i tablety, która uatrakcyjni zwiedzanie kieleckich rezerwatów geologicznych.
Jakub Juszczyński z firmy INFOVER i Witold Wesołowski z Geoparku Kielce prezentują aplikację mobilną na smartfony i tablety, która uatrakcyjni zwiedzanie kieleckich rezerwatów geologicznych. Łukasz Zarzycki
Spacer po Kadzielni, Wietrzni czy Ślichowicach ułatwi mobilna aplikacja. W Centrum Geoedukacji pojawi się kolejna nowość audioprzewodnik.

- Turyści, którzy nas odwiedzają to przede wszystkim dzieci i uczniowie reagujący świetnie na nowinki techniczne. Większość z nich ma już smartfony i tablety. My ze swojej strony chcemy uatrakcyjnić i ułatwić zwiedzanie naszych rezerwatów i Centrum Geoedukacji, stąd pomysł mobilnej aplikacji – mówi Witold Wesołowski z Centrum Geoedukacji.Mobilny przewodnik oprowadzi po Kielcach - ZOBACZ ZDJĘCIAW aplikacji znajdą się trzy rezerwaty utworzone w dawnych kopalniach Kadzielnia, Ślichowice i Wietrznia oraz Centrum Geoedukacji, a w przyszłości także Ogród Botaniczny. Po wybraniu zwiedzanego obiektu pojawi się mapka, na której pokaże się dokładna lokalizacja turysty oraz punkty warte zobaczenia. Po wybraniu najbliższej atrakcji czy każdej innej ukażą się zdjęcia i opis miejsca. Jeśli znajdziemy się na punkcie widokowym to dzięki aplikacji sprawdzimy, jakie szczyty i pasma górskie mamy w zasięgu wzroku.- Internet będzie potrzebny tylko do pobrania i zainstalowania aplikacji a w tracie jej używania już nie – informuje Jakub Juszczyński z firmy INFOVER, która opracowała aplikację.Aplikacja jest ona opracowana dla Androida i iOS. Będzie dostępna wciągu dwóch tygodni na stronie internetowej Geoparku oraz sklepie googleplay i aplemarket.Drugą nowością jest audioprzewodnik. – Takie urządzenie jest popularne w wielu atrakcjach turystycznych w kraju i na świecie ale nasze jest unikatowe, ponieważ turysta będzie lokalizowany drogą radiową. W głośniku czy słuchawkach pojawi się informacja dostosowana do miejsca pobytu w Centrum Geoedukacji. Będzie ona podana w prostym języku, zrozumiałym także dla dzieci, a nie jest to łatwe, bo geologia jest trudną nauką – dodaje Michał Poros.Audioprzewodnik przyda się turystom indywidualnym. - My oprowadzamy grup liczące co najmniej 9 osób. Zdarza się, że na takie zwiedzanie trzeba poczekać a z audioprzewodnikiem można wejść od razu i samodzielnie zobaczyć ekspozycje i uzyskać o nich informacje. Mamy 20 takich urządzeń, będą wypożyczane odpłatnie – informuje Michał Poros, kierownik Centrum Geoedukacji. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto