Moc łyżwiarskich wrażeń, czyli podsumowanie programu „Chodź na łyżwy” w 2020 roku

Materiał informacyjny PZŁF
20 grudnia br. w Lublinie odbyło się ostatnie w tym roku wydarzenie w ramach programu Chodź na łyżwy organizowanego przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego. Przedsięwzięcie wspierane jest przez PGE Energia Ciepła i dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu.

- Za nami kolejna edycja naszego sztandarowego programu popularyzującego łyżwiarstwo figurowe. Bardzo się cieszymy, że mimo pandemicznych czasów wszystkie dni otwarte nie tylko się odbyły, ale przede wszystkim cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Najlepszą nagrodą dla instruktorów i organizatorów wydarzeń były szerokie szczere uśmiechy dzieci, które próbowały swoich sił na łyżwach. Jako PZŁF liczymy, że dla wielu z nich będzie to pierwszy krok w ich przygodzie z naszym sportem - komentuje Jacek Tascher, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

W ramach tegorocznego łyżwiarskiego tourne odbyło się 9 dni otwartych połączonych z piknikami rodzinnymi. Tym razem program Chodź na łyżwy zawitał w Opolu, Nowym Targu, Katowicach, Bydgoszczy, Łodzi, Cieszynie, Gdańsku, Tomaszowie Mazowieckim i Lublinie. Szansę wzięcia udziału w zajęciach miały nie tylko dzieci od czwartego roku życia, ale też ich opiekunowie.

- Dziękujemy PGE Energia Ciepła za ponowne wsparcie programu. Dzięki temu mogliśmy rozszerzyć Chodź na łyżwy o grupy przedszkolne- dodaje Jacek Tascher.

Dni otwarte programu Chodź na łyżwy w 2020 roku:

  • 7 marca - Opole
  • 20 września - Nowy Targ
  • 26 września - Katowice
  • 10 października - Bydgoszcz
  • 17 października - Łódź
  • 17 października - Cieszyn
  • 29 listopada - Gdańsk
  • 19 grudnia - Tomaszów Mazowiecki
  • 20 grudnia - Lublin

O tym, że program PZŁF przynosi efekty świadczą badania Kantar Polska, które prowadzone były w lutym 2020 roku na zlecenie PGE Energia Ciepła. - Cieszymy się, że szeroko pojęte łyżwiarstwo, w tym łyżwiarstwo figurowe, dające możliwość wszechstronnego rozwoju, staje się coraz bardziej popularną formą aktywności, jeśli chodzi o sporty postrzegane jako te, które wywodzą się z tradycji zimowej – mówi prezes PZŁF.

- Łyżwiarstwo to fantastyczny, pełen radości sport, co staramy się pokazać poprzez organizację Dni Otwartych w poszczególnych miastach, w trakcie łyżwiarskiego sezonu. Taki program, jak „Chodź na łyżwy” pozwala też propagować ruch na łyżwach w każdej grupie wiekowej, wpisując się w nasze oczekiwania, żeby na lodowiska przychodziły całe rodziny - dodaje Jacek Tascher.

 

Wideo

Materiał oryginalny: Moc łyżwiarskich wrażeń, czyli podsumowanie programu „Chodź na łyżwy” w 2020 roku - Polska Times

Dodaj ogłoszenie