MOS Wola pozostaje w drugiej lidze siatkówki

Mateusz Gotz
Najpierw Mistrzostwo Polski juniorów, teraz utrzymanie w drugiej lidze seniorów. Dzięki wygranej 3:2 z drużyną MCKiS Jaworzno, MOS Wola zakończyła sezon z poczuciem spełnionego zadania.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli siatkarzy MOS Wola, którzy zwyciężyli w pierwszych dwóch setach. Niestety potem nadszedł okres słabszej gry i gracze z Jaworzna stawiając wszystko na jedną kartę nawiązali walkę zwyciężając w trzecim secie. Podobnie było w czwartym. Kluczem do wygranych zespołu gości była poprawiona zagrywka.

Trener Krzysztof Felczak widząc, że wydarzenia w czwartym secie nie pozwalają optymistycznie spoglądać na jego zakończenie zmienił wszystkich zawodników dając odpocząć pierwszej szóstce oraz zdobyć doświadczenie rezerwowym, którzy w tym czasie rywalizowali na boisku. Na takie rozwiązanie nie mógł pozwolić sobie szkoleniowiec z Jaworzna, który tego seta wygrać musiał.

Wszystko to przyniosło efekt w tie-breaku. Świeżsi siatkarze ze stolicy poradzili sobie z rywalami zapewniając sobie tym samym utrzymanie w lidze. Tym samym zespół z Woli zakończył sezon dokładnie z takim samym wynikiem jak Legia Warszawa, która zajęła siódme miejsce w rozgrywkach drugiej ligi, ale w innej grupie.

BT Wózki MOS Wola Warszawa - MCKiS Jaworzno 3:2(27:25, 25:22, 20:25, 11:25, 15:10)

Skład BT Wózki MOS Wola: Szulc, Skalski, Makowski, Iliński, Szcześniewski, Strzeżek, Żurek (libero) oraz Kaczmarek, Pawlewicz, Michor, Nassalski, Motyka.

Skład MCKiS Jaworzno: Nieboj, Deszcz, Michalski, Parkitny, Strejczyk, Poprawa, Warchoł (libero)