Mróz i śnieg to ich żywioł. Za nami XXII Triathlon Zimowy

"Mostostal Puławy" drużynowo oraz Robert Banach z "Mróz Active Jet" indywidualnie zostali zwycięzcami tegorocznego XXII Triathlonu Zimowego.

Sport w Warszawie - serwis specjalny

Impreza zorganizowana przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Wajsport-Team odbyła się w sobotę na Torze Łyżwiarskim Stegny oraz terenie wokół obiektu. Zawodników powitała zimowa aura. Na szczęście nie było wiatru, więc ujemna temperatura nie sprawiła sportowcom większych problemów.

Jako pierwsza odbyła sie konkurencja drużynowa. Pierwszym etapem rywalizacji był bieg na dystansie ponad 2 km. Kolejnym bieg łyżwiarski na dystansie 2,4 km (6 okrążeń toru), a ostatnim wyścig rowerowy na 12,6 kilometrowym odcinku.

W rywalizacji wzięło udział 17 zespołów skłądających się z dwóch lub trzech zawodników. Najszybciej, w czasie 39 minut i 5 sekund, zawody ukończyła drużyna Mostostalu Puławy. Drugie miejsce, z wynikiem 40 miut i 45 sekund, zajął zespół TN Biegówki Team, a na trzecim miejscu uplasował się TTC Jade, z czasem 42 minuty i 7 sekund.

Po zakończeniu zmagań drużynowych na starcie pojawili się uczestnicy rywalizacji indywidualnej. Frekwencja była bardzo wysoka, do biegu wystartowało 79 zawodników.

Konkurencje i trasy były identyczne, jak w przypadku zawodów drużynowych, ale każdy z uczestników musiał każdą konkurencję pokonać sam, bez niczyjej pomocy.

Zwycięzcą został Robert Banach reprezentujący Mróz Active Team, który uzyskał czas 43 minuty i 23 sekundy. Jako drugi, po morderczym finiszu, linię mety wyścigu rowerowego przekroczył Michał Podlaski z Mostostalu Puławy (44 minuty i 1 sekunda). Trzeci czas osiągnął, wyprzedzony w samej końcówce Bartosz Banach z Mróz Active Team (wynik 44 minuty i 3 sekundy).

Najszybszą wśród kobiet była Agnieszka Zych (BSA Pro Tour/Speleo Team), która z czasem 59 minut i 16 sekund zajęła 36 miejsce.