MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

MTBS zawiązuje spółkę z prywatnym inwestorem

Krzysztof Suliga
Na razie ryneczek przy ul. Kościuszki żyje swoim spokojnym rytmem.
Na razie ryneczek przy ul. Kościuszki żyje swoim spokojnym rytmem.
Prezes MTBS Myszków Edmund Konieczniak wziął sprawy we własne ręce. Jak mówi, nie chce dużej czekać z budową centrum handlowego na obecnym ryneczku przy ul. Kościuszki.

Prezes MTBS Myszków Edmund Konieczniak wziął sprawy we własne ręce. Jak mówi, nie chce dużej czekać z budową centrum handlowego na obecnym ryneczku przy ul. Kościuszki.

Oferty na budowę przez prywatnego inwestora obiektu handlowego i wejście przez niego do spółki z MTBS przyjmowane były do minionego poniedziałku. Jak informuje Konieczniak, do konkursu zgłosiły się dwa podmioty. Nie chce na razie informować o kogo chodzi, ale dla kupców z ryneczku nie jest to wielką tajemnicą.

Wiadomo, że jednym z chętnych do budowy hali handlowej jest lubliniecka firma Domene, która w ubiegłym roku przedstawiła swą koncepcję, ale ostatecznie nie spełniła warunków przetargu i nie dogadała się przy okazji z kupcami, którzy kilka lat temu wpłacili do MTBS pieniądze na poczet budowy hali. Wygląda na to, że większe szanse ma w tym wyścigu biznesmen z Siewierza Rafał Kołakowski, który był kiedyś w Radzie Nadzorczej SANiKO.

Oficjalnie nie przedstawił jeszcze żadnej koncepcji obiektu, ale z naszych informacji wynika, że będzie chciał zbudować w Myszkowie galerię handlową, a nie halę z kontenerami dla kupców.

A jaki wpływ mieć będą kupcy na tę inwestycję? Wygląda na to, że żadnej. Prezes Konieczniak ujął w umowie z inwestorem, że powinny się dla nich znaleźć miejsca na parterze. Nie może im jednak zagwarantować stawek na poziomie, jaki by oczekiwali. Jeśli inwestor wyśrubuje ceny dzierżawy powierzchni, będą musieli znaleźć sobie inne miejsce do prowadzenia dotychczasowej działalności gospodarczej.

Co ciekawe, Urząd Miasta cały czas forsuje projekt Centrum Inicjatyw Gospodarczych, jakby nie wiedząc co robi prezes MTBS. Ten twierdzi, że do czasu podpisania umowy z inwestorem może najwyżej miastu sprzedać teren za 2,2 mln zł. Pod podpisaniu umowy nie będzie już nawet takiej możliwości.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

4 czerwca 1989. Wybory, które zmieniły Polskę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto