Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mur przeciwpowodziowy na Wybrzeżach Helskim i Szczecińskim gotowy. Powrócił trzeci pas ruchu

Redakcja
Krystian Dobuszyński
Prace budowlane na Wybrzeżach Helskim i Szczecińskim dobiegają końca. Zabezpieczenie przeciwpowodziowe jest już gotowe. Co więcej, w piątek otworzony został trzeci z pasów ruchu. Szczegóły poniżej.

Od piątku (5 listopada) przejazd Wybrzeżami Helskim i Szczecińskim jest możliwy w pełnej szerokości, czyli jednym pasem w kierunku centrum i dwoma pasami w kierunku mostu Gdańskiego. Dostępne są także nowe chodniki i drogi rowerowe, które powstały po obydwu stronach jezdni a nowe sygnalizacje świetlne ułatwią pieszym i rowerzystom bezpieczne przemieszczanie się w rejonie praskiego nabrzeża Wisły.

- Nowo wybudowana kładka pieszo-rowerowa nad kanałem Portu Praskiego pozostanie na razie wyłączona z ruchu - do jej otwarcia konieczne jest uzyskanie decyzji nadzoru budowlanego o pozwoleniu na użytkowanie - informuje w komunikacie stołeczny urząd miasta.

Mur przeciwpowodziowy

Podstawowym celem inwestycji była budowa zabezpieczenia przeciwpowodziowego w postaci muru oporowego wzdłuż praskiego wybrzeża. Jak podaje ratusz, mur połączony został z bramą przeciwpowodziową u wejścia do Portu Praskiego i z wałem Golędzinowskim po północnej stronie mostu Gdańskiego.
- Dzięki wybudowaniu muru zabezpieczenie przeciwpowodziowe Pragi-Północ zyskało ciągłość - dodaje.

Inwestycja objęła także rozbudowę ul. Wybrzeże Szczecińskie i Helskie na odcinku o długości 2,2 km od rejonu ul. Okrzei do mostu Gdańskiego. Zachowana została dotychczasowa liczba pasów ruchu, czyli jeden w kierunku centrum miasta i dwa w kierunku mostu Gdańskiego. W weekendy i święta prawy pas od strony ZOO będzie udostępniony do parkowania.

Ścieżki rowerowe i chodniki

Inwestycja uwzględniła również potrzeby rowerzystów i pieszych. Powstały obustronne drogi rowerowe oraz chodniki powiązane ze ścieżką i terenami rekreacyjnymi nad Wisłą. Wybudowane zostały także nowe przejścia przez jezdnię.

- Wzdłuż drogi sadzonych jest ponad 40 tys. krzewów i bylin takich jak m.in.: irga szwedzka, trzmielina Fortune’a, trzcinnik ostrokwiatowy lilak Meyera, barwinek pospolity i rozchodnik okazały. Przybędzie także 120 nowych drzew, wśród których dominują dęby szypułkowe, lipy srebrzyste oraz graby pospolite. Mur przeciwpowodziowy obsadzony został sadzonkami bluszczu pospolitego - wylicza stołeczny urząd miasta.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto