Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Muzeum Polskiej Wódki tuż przed otwarciem. Zgłosiło się kilka tysięcy kandydatów do pracy

red.
Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE
Muzeum Polskiej Wódki jeszcze nie rozpoczęło działalności, a już cieszy się ogromną popularnością. O pracę na stanowisku przewodnika ubiegało się w placówce kilka tysięcy kandydatów. Wybrano jedynie sześciu szczęśliwców. Dalsza część artykułu poniżej.

Ci, którzy otrzymali pracę na stanowisku przewodnika w Muzeum Polskiej Wódki okazali się prawdziwymi szczęściarzami. Ubiegało się o niej bowiem kilka tysięcy kandydatów, dostało – zaledwie sześciu. Placówka, która zostanie otwarta już w czerwcu tego roku na terenie Centrum Praskiego Koneser poszukiwała prawdziwych znawców historii Polskiej Wódki. Ludzi, którzy potrafią godzinami opowiadać o jej tradycjach i kulturze.

Kandydatów poszukiwano na… Facebooku. Aż 7400 osób wzięło udział w quizie internetowym sprawdzających predyspozycje do pracy oraz wiedzę. „ Spotykaliśmy się z historykami, muzykami, pracownikami instytucji kulturalnych i aktorami. Skupiliśmy się przede wszystkim na ludziach. Najważniejsze było zaangażowanie kandydatów i łatwość opowiadania w ciekawy sposób o historii. Przyznam, że niektórzy zaskakiwali nas wiedzą o tradycji i historii Polskiej Wódki” - podkreśla Andrzej Szumowski, Prezes Stowarzyszenia Polska Wódka.

Wybrani kandydaci już przygotowują się do objęcia stanowiska. Pomóc ma im w tym Janusz Owsiany, Prezes Stowarzyszenia Monopol Warszawski, uznany varsavianista, wieloletni przewodnik po Warszawie i społecznik. Jego zdaniem Muzeum Wódki ma szansę stać się nie tylko „perłą” Pragi, ale i całej stolicy.

Co będzie należało do zadań przewodników? Poza oprowadzeniem gości z Polski i zagranicy będą mieli okazję współtworzyć nowe programy wystaw oraz prowadzić warsztaty.

Tym, którym nie uda się zdobyć wymarzonej pracy na pocieszenie polecamy wizytę w pierwszym w Polsce Muzeum Wódki zlokalizowanym przy ul. Wierzbowej (Pl. Teatralny). Placówka prezentuje historię tego szlachetnego trunku od podjęcia jej produkcji przemysłowej we Lwowie po czasy współczesne.

Więcej o Muzeum Wódki przeczytacie w naszym artykule: TUTAJ


od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto