Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na bulwarach wiślanych powstał największy dom dla owadów na świecie. Deweloperzy oficjalnie pobili rekord Guinnessa

Redakcja

Polscy deweloperzy pobili rekord Guinnessa. Wszystko za sprawą największego domu dla owadów na świecie, który zbudowany został 22 maja na bulwarach wiślanych w Warszawie. Został skonstruowany ze 150 mniejszych domków, które następnie stanęły na terenie inwestycji deweloperskich w całej Polsce, a także w miejskich parkach w Poznaniu, Olsztynie, Białymstoku i Wrocławiu. Domki stoją w otoczeniu zieleni i łąk kwietnych i są pełne lokatorów. Objętość domu wynosiła 89,37 m. sześcienne.

W 2020 roku wydaliśmy Ekoprzewodnik – od dewelopera do ekobohatera, który trafił do wszystkich naszych członków. Zmiany ogromnie cieszą. Większość firm wprowadza już ekologiczne i zielone rozwiązania, prawie wszystkie planują je w przyszłości. Budowa największego domu dla owadów miała za zadanie nie tylko zwiększyć bioróżnorodność w miastach, ale i przypominać całej branży i każdemu z nas, żeby z każdą inwestycją być bardziej eko – mówi Konrad Płochocki, dyrektor generalny PZFD i założyciel grupy Eco Avengers.

Na bulwarach wiślanych powstał największy dom dla owadów na ...

Nie było łatwo

Dotychczasowy rekord został ustanowiony w Wielkiej Brytanii, a sam dom mierzył 81,26 m. sześciennych. Deweloperzy skonsultowali się z edukatorem przyrodniczym badającym owady – Igorem Siedleckim, który wyjaśnił, że jeden wielki dom stwarza wiele zagrożeń, takich jak rozprzestrzenianie się chorób wśród owadów lub ich wzajemne zwalczanie się. Projektanci domu architekt Paweł Wołejsza i Igor Siedlecki wpadli więc na pomysł modułowej konstrukcji.

- Dom został podzielony na 150 niezależnych domków. Takie działanie zwiększa, a przynajmniej podtrzymuje bioróżnorodność. Szczerze wierzę w to, że pieniądze deweloperów zostały dobrze zainwestowane, a PZFD po raz kolejny udowodnił, że biznes i marketing może być prawdziwie ekologiczny – komentuje Paweł Wołejsza, członek grupy Eco Avengers, architekt i projektant domku

Neil Foster, wiceprezes EMEA APAC, Guinness World Records powiedział, że to doskonały projekt, który pokazuje wszechstronność i moc bicia rekordów z korzyścią dla środowiska.

- Cieszymy się, że możemy przyznać tytuł największego domu dla owadów Księgi Rekordów Guinnessa Polskiemu Związkowi Firm Deweloperskich. Jest to fantastyczne osiągnięcie, które promuje edukację i świadomość dotyczącą bioróżnorodności oraz łączy społeczności w celu realizacji celów organizatorów - tłumaczy Neil Foster, wiceprezes EMEA APAC, Guinness World Records.

Link do oficjalnej strony z rekordem: https://www.guinnessworldrecords.com/world-records/430241-largest-insect-hotel-house

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto