Najciekawsze wydarzenia tygodnia! Co robić w Warszawie 13-17 sierpnia, czyli jeszcze przed weekendem

Adam Nawrocki
ArtPark to warsztaty, koncerty, spektakle i wystawy, w których można wziąć udział za darmo do 26 sierpnia. Wydarzenia w ramach imprezy odbywają się w Parku Rydza-Śmigłego. Szczegółowy program znajdziesz klikając tutaj! Kiedy: Poniedziałek – piątek Gdzie: Park Rydza-Śmigłego Cena: Bezpłatne SZYMON STARNAWSKI / POLSKA PRESS
Szukasz pomysłów na zorganizowanie sobie czasu w tygodniu? Przygotowaliśmy dla was listę najciekawszych wydarzeń, jakie będą miały miejsce w Warszawie jeszcze przed weekendem czyli od 13 do 17 sierpnia. Poniższa lista udowadnia, że lato w mieście nie musi być nudne.

Nie wiesz co robić po szkole, zajęciach, czy pracy? Śpieszymy z pomocą. W poniższej liście wybraliśmy najciekawsze wydarzenia tygodnia, które będą miały miejsce jeszcze przed weekendem. Zobacz co możesz robić w Warszawie od 13 do 17 sierpnia.

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK.: ArtPark

ArtPark to warsztaty, koncerty, spektakle i wystawy, w których można wziąć udział za darmo do 26 sierpnia. Wydarzenia w ramach imprezy odbywają się w Parku Rydza-Śmigłego. Szczegółowy program znajdziesz klikając tutaj!
Kiedy: Poniedziałek – piątek
Gdzie: Park Rydza-Śmigłego
Cena: Bezpłatne

PONIEDZIAŁEK, ŚRODA, PIĄTEK.: Aktywne Wakacje. Zajęcia sportowo-rekreacyjne
Aktywne Wakacje to projekt organizowany w dzielnicy Wola przez cały sierpień. Zbiórki chętnych odbywają się na hali sportowej przy SLO „Bednarska” w każdy poniedziałek, środę i piątek.
Kiedy: Poniedziałek, środa i piątek, 17:30
Gdzie: ul. Zawiszy 13
Cena: Bezpłatne, ale wymagane są zapisy. Można je składać na fenikskarate@gmail.com lub telefonicznie: 530 447 401

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK (BEZ ŚRODY): Spektakle Plenerowe przed Och-Teatrem

W tym tygodniu w ramach plenerowych spektakli Och-Teatru będzie można zobaczyć „2 000 000 kroków”. Są to już ostatnie chwile na wzięcie udziału w tym wydarzenia, bo występy trwają tylko do 21 sierpnia. Są one uzależnione od pogody, więc nie odbywają się w dni deszczowe.
Kiedy: Poniedziałek – piątek (z wyjątkiem środy), 17:00
Gdzie: Grójecka 65
Cena: Bezpłatne

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK (BEZ ŚRODY): Filmowe wakacje 2018 r. w Świcie
W programie darmowych pokazów znalazło się miejsce dla nowości z USA, klasykę science fiction, serial sensacyjny, czy filmy gangsterskie. Projekcje będą odbywać się do końca sierpnia, więc warto korzystać póki można. Fani produkcji gatunkowych na pewno będą ukontentowani.
Kiedy: Poniedziałek – piątek (z wyjątkiem środy), 17:00
Gdzie: Dom Kultury Świt
Cena: Bezpłatne

WTOREK-PIĄTEK: Filmowa Stolica Lata
Filmowa Stolica Lata to cykl plenerowych pokazów filmowych dobrze znany stołecznym kinomaniakom. To w końcu 13. edycja imprezy. Zazwyczaj na projekcje przychodzi więcej chętnych niż jest leżaków, dlatego warto pamiętać, aby pojawić się wcześniej. W wielu miejscach można również załapać się na darmową pizzę.
Kiedy: Wtorek-piątek, 21:30
Gdzie: Mapa miejsc
Cena: Bezpłatne

ŚRODA-PIĄTEK: Kino Perła 2018
Wszystkie seanse plenerowego kina Perła odbywają się od środy do niedzieli, ale pod warunkiem, że dopisuje pogoda. Są to pokazy darmowe, na których miło spędza się czas ze znajomymi, na leżaku i dobrym filmem.
Kiedy: Środa-piątek, 21:00
Gdzie: Miłość Kredytowa 9, Przystań Park Skaryszewski, Plażówka
Cena: Bezpłatne

PONIEDZIAŁEK: Koncert Perturbator
Elektroniczne szaleństwo – tak najłatwiej określić muzykę tworzoną przez Perturbatora. Nie da się jej jednoznacznie zakwalifikować do konkretnego stylu, ale pewne jest, że jeśli raz ją usłyszysz to nigdy nie zapomnisz. Jako support wystąpi Moloch, czyli polski projekt, którego twórczość inspirowana jest kinem grozy...
Kiedy: Poniedziałek, 13 sierpnia, 19:00
Gdzie: Niebo
Cena: 65 zł (przedsprzedaż na

stronie

)/75 zł w dniu koncertu

PONIEDZIAŁEK: Dancing z DJ Wiką
DJ Wika to ze względu na swój wiek jedna z najsłynniejszych w kraju DJ. W Hulakuli rozkręca imprezę w każdy poniedziałek i do tańca, nigdy nie brakuje chętnych.
Kiedy: Poniedziałek, 16:00
Gdzie: Hulakula, Jagiellońska 82b
Cena: Bezpłatne

PONIEDZIAŁEK: Stand-up w Cudzie: Gaweł Feliga, Michał Kutek
W każdy poniedziałek do końca sierpnia w Cudzie nad Wisłą występują znani i lubiani komicy. 13 sierpnia będą to Gaweł Feliga i Michał Kutek, a imprezę poprowadzi Rafał Banaś. Ubaw po pachy gwarantowany.
Kiedy: Poniedziałek, 19:30
Gdzie: Cud nad Wisłą
Cena: Bezpłatne

WTOREK: Wieczór inteligentnej rozrywki
Czymże jest w tym wypadku inteligentna rozrywka? Improwizacją! Jako uczestnik wydarzenia możesz nie tylko oglądać jak robią to inni, ale również wziąć udział w czynnościach scenicznych, czyli grach improwizacyjnych, monologach bądź autorskich występów.
Kiedy: Wtorek, 14 sierpnia, 19:00
Gdzie: Znajomi Znajomych, Wilcza 58A
Cena: Bezpłatne

WTOREK: Koncert Babu Król
Babu Król to projekt muzyków znanych miłośnikom polskiej sceny alternatywnej – Bajzla i Budynia, których wspomaga od niedawna Zosia Chabier. Razem wystąpią na scenie Worka Kości, proponując ucztę dla uszu i oczu.
Kiedy: Wtorek, 14 sierpnia, 20:00
Gdzie: Worek Kości, Bagatela 10
Cena: Bezpłatne

WTOREK: Teatroteka w Lunie
Cykl spotkań zwanych Teatroteką rozpoczął się w lipcu i potrwa do grudnia. W ich ramach widzowie mają okazję za darmo obejrzeć ekranizacje współczesnej dramaturgii. Pokazy odbywają się co drugi wtorek. 14 sierpnia wyświetlone zostanie „Nad” Mariusza Bielińskiego.
Kiedy: Wtorek, 14 sierpnia, 19:00
Gdzie: Kino Luna, Marszałkowska 28
Cena: Bezpłatne

ŚRODA: Międzynarodowy Festiwal Kulinarny 2018
Wszystkie smaki świata w jednym miejscu? Tak! To możliwe. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Kulinarnego będziesz miał okazję spróbować najpopularniejszych i najsmaczniejszych potraw z różnych krajów, kupić niektóre z produktów i niektórych spróbować.
Kiedy: Środa, 15 sierpnia, 12:00
Gdzie: Pod Pałacem Kultury i Nauki
Cena: Bezpłatne

ŚRODA: Open-Air Festival „Vande Mataram” 2018

Jest to VI edycja wydarzenia, upamiętniającego prawdziwe zwycięstwo Indyjskiej Niepodległości. Organizatorzy piszą, że Vande Mataram to piknik rodzinny, taniec, moda, jedzenie, color splash i wiele więcej. Nie może tam zabraknąć żadnego miłośnika Indii!
Kiedy: Środa, 15 sierpnia, 15:00
Gdzie: Plac Defilad
Cena: Bezpłatne

ŚRODA: Rock in Summer
Po trzech latach przerwy wydarzenia powraca na kulturalną mapę Warszawy. Już 15 sierpnia czeka uczestników prawdziwa, rockowa uczta. Tak prezentuje się lineup imprezy:
16.30 - 17.00 - Sonbird
17.30 - 18.10 - Welshly Arms
18.40 - 19.20 - Borns
19.50 - 20.50 - Cigarettes After Sex
21.20 - 22.35 - Nothing But Thieves
Kiedy: Środa, 15 sierpnia, 15:45
Gdzie: Park Sowińskiego
Cena: 159 zł (informacje o możliwości kupna na

stronie wydarzenia

)

ŚRODA: Środy z Cinema City

Jak w każdą inną środę, w tę wypada udać się do któregoś z kin Cinema City, aby obejrzeć film. Ceny biletów tego dnia są dla wszystkich tańsze niż w inne dni. Za seans 2D zapłacimy 16,50 zł, a wejściówka na 3D to tylko 19,50 zł.
Kiedy: Środa, 15 sierpnia, dowolny seans
Gdzie: Dowolne Cinema City
Cena: 16,50 zł

ŚRODA: Lato w Muranowie 2018

Jeśli natomiast należysz do osób, które nie przepadają za multipleksami, a jednak chciałbyś wybrać się do kina to jest taka możliwość. W Muranowie przez cały lipiec i sierpień odbywają się pokazy w ramach Lata w Muranowie. Bilety na poszczególne filmy kosztują zaledwie 13 zł. W tę środę w takiej cenie można obejrzeć „Made in Italy”, „Naszą młodszą siostrę”, „Jiro śni o sushi”, „Perwersyjny przewodnik po ideologiach” oraz „Love”.
Kiedy: Środa, godzina wybranego seansu
Gdzie: Kino Muranów
Cena: 13 zł

ŚRODA: Joga na Łące Leśmiana
Do 29 sierpnia w każdą środę o 18:00 rozpoczynają się plenerowe zajęcia, podczas których uczestnicy poznają najważniejsze pozycje i sekwencje jogi. Organizatorzy gwarantują głęboki relaks dla duszy i ciała.
Kiedy: Środa, 15 sierpnia, 18:00
Gdzie: Łąka przed Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Cena: Bezpłatne

ŚRODA: Potańcówka - Back to 80's & 90's
Dach Agrykoli w środę zamieni się w parkiet do tańczenia. Nikogo nie trzeba będzie zachęcać do rytmicznego bujania, bo z głośników polecą największe przeboje Duran Duran, A-Ha i Michaela Jacksona. Będą też koktajle, mające ochłodzić uczestników w ten gorący dzień.
Kiedy: Środa, 15 sierpnia, 18:00
Gdzie: Agrykola
Cena: Bezpłatne

CZWARTEK: Koncert Paddy And The Rats

„Zespół łączy muzykę pubową z gorącym i brudnym punk rockiem. Aby urozmaicić piosenki, wykorzystują irlandzką muzykę pubową, ale można w ich muzyce poczuć też nastrój świata piratów i żeglarzy” - tak o kapeli piszą organizatorzy na facebookowym

(https://www.facebook.com/events/236122287118138/

, co w praktyce oznacza, że większość tekstów piosenek kręci się wokół pijaństwa i pubów. Jedno jest pewne! Na koncercie będzie głośno i nie zabraknie procentów.
Kiedy: Czwartek, 16 sierpnia, 19:00
Gdzie: Klub Pogłos
Cena: 35 zł (płatne przed wejściem)

CZWARTEK: Otwarty trening lacrosse z Grom Warszawa
Lacrosse nazywany jest najszybszym sportem na dwóch nogach. Dlaczego? Dowiesz się podczas otwartego treningu, który poprowadzi były mistrz polski wraz z drużyną Grom Warszawa. Wszystko czego potrzebujesz, aby wziąć w nim udział to sportowy strój, którego nie będziesz miał żalu pobrudzić piaskiem.
Kiedy: Czwartek, 16 sierpnia, 18:00
Gdzie: Plaża miejska pod mostem Poniatowskiego
Cena: Bezpłatne

CZWARTEK: Koncertowe Czwartki – Karolina Czarnecka

„Hera, koka, hasz, LSD” - tego na pewno nie zabraknie na koncercie Karoliny Czarneckiej. W końcu tą piosenką podbiła serca internautów. Będzie można go posłuchać na żywo w czwartek nad Wisłą.
Kiedy: Czwartek, 16 sierpnia, 20:30
Gdzie: Cud nad Wisłą
Cena: Bezpłatne

CZWARTEK: Rhythm of the Night – lata 80. i 90.
Jak co czwartek, 16 sierpnia warto wybrać się do centrum rozrywkowego Hulakuli. Tam odbędzie się impreza, która upłynie pod znakiem minionych, ale niezapomnianych dekad. Będziesz miał okazję potańczyć do hitów, które z pewnością słyszałeś na szkolnych dyskotekach.
Kiedy: Czwartek, 16 sierpnia, 20:00
Gdzie: Hulakula
Cena: Bezpłatne

CZWARTEK: Stand-up No Limits: Open Mic
„Amatorzy humoru, domorośli komicy, ale i doświadczeni stand-uperzy testujący nowe żarty! W takich zestawieniach co dwa tygodnie w Localu będziemy napędzać salwy śmiechu i wybuchy radości lub pomruki zażenowania i kąśliwe szydery.” - tak zachęcają do udziału w wydarzeniu organizatorzy. Open mic to doskonała okazja, abyś mógł sprawdzić jak na twoje żarty zareagują obcy ludzie.
Kiedy: Czwartek, 16 sierpnia, 20:00
Gdzie: LOCAL na Mokotowie
Cena: Bezpłatne, ale obowiązuje rezerwacja miejsc siedzących pod tym linkiem!

CZWARTEK: Jazz Night
W czwartek w Nowym Świecie Muzyki wystąpi jeden z najlepszych pianistów jazzowych na świecie – Jeremy Monteiro. Wspierać go będą Marcin Jahr, Marcin Pendowski, Marcin Kajper i Michał Sołtan.
Kiedy: Czwartek, 16 sierpnia, 19:00
Gdzie: Nowy Świat Muzyki
Cena: 50 zł (płatne w dniu koncertu i tylko gotówką)

PIĄTEK: Stand-up Polska prezentuje: Potocka i Matan "Halo Taxi"
Podczas tego występu pękniesz ze śmiechu. Gwarantują to stand uperki Agnieszka Matan i Paulina Potocka. Wystąpią ze swoim autorskim programem.
Kiedy: Piątek, 17 sierpnia, 19:00
Gdzie: Resort
Bilety: 25 zł (do kupienia tutaj)

PIĄTEK: Humorystyczne piątki z Klubem Komediowym w Galerii Północnej
Humorystyczne piątki to cykl spotkań w ogrodzie na dachy Galerii Północnej. Aktorzy przez godzinę będą przeprowadzać terapię śmiechem. W razie deszczu impreza zostanie przeniesiona na taras obok salonu House na 1. piętrze.
Kiedy: Piątek, 17 sierpnia, 20:00
Gdzie: Galeria Północna
Cena: Bezpłatne

PIĄTEK: Undertone – Crywank
Duet z Manchesteru, który porusza się na granicy anty-folku i emo. Charakteryzują ich błyskotliwe teksty, gitarowe riffy i perkusja. Jako support wystąpią Zwidy, czyli trio chłopaków tworzących muzykę emo epoki korporacji.
Kiedy: Piątek, 17 sierpnia, 19:00
Gdzie: Klub Pogłos
Cena: 30 zł

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie