Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najlepsze bazary w Warszawie. Ranking polecanych targowisk. Tam warto zrobić zakupy

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Bazar pod Pałacem Kultury. Tu przychodziły tłumy
Bazar pod Pałacem Kultury. Tu przychodziły tłumy Ewelina Wójcik
TOP 10 bazarów w Warszawie 2023. Świeże warzywa i owoce, swojskie wędliny, pieczywo, jajka, miody, a także wysokiej jakości ryby, mięso i sery - to produkty, które na stołecznych straganach rozchodzą się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Nic dziwnego - pyszne, lokalne wyroby sprawiają, że przygotowywane przez nas posiłki są smaczne, zdrowe i urozmaicone. W stolicy nie brakuje targowisk, na których można dostać prawdziwe "perełki". Kliknij w zdjęcie i sprawdź, które targowiska cieszą dobrą sławą wśród mieszkańców Warszawy.

Gdzie jest najlepszy bazar w Warszawie?

W Warszawie działa dziś ponad pięćdziesiąt targowisk. Dziś to przede wszystkim miejsca, w których można kupić świeżą, ekologiczną żywność. Dawniej w Warszawie na Kercelaku czy Bazarze Różyckiego można było kupić niemal wszystko. Przy okazji warto dodać, że targ przy ul. Szeroki Dunaj na Starym Mieście działał od 1631 aż do 1933 roku. Dziś niestety go tam nie ma.

Gdzie kupić świeże owoce i warzywa?

Bazarki - mniejsze i większe - znajdziemy w każdej dzielnicy Warszawy. Ale który jest najlepszy? Wszystkie rankingi bywają subiektywne. Staraliśmy się znaleźć jednak najlepiej oceniane, sprawdzone targowiska, na których znajdziemy świeże i smaczne produkty. Poniżej zestawienie.

Bazar pod Pałacem Kultury. Tu przychodziły tłumy

Najlepsze bazary w Warszawie. Ranking polecanych targowisk. ...

W naszym zestawieniu nie zabrakło tych najbardziej znanych targowisk jak:

  • Hala Mirowska
  • Bazar Szembeka
  • Bazar Olimpia.

To jednak dopiero początek. Wartych odnotowania targowisk w Warszawie jest znacznie więcej. Promuje je także miasto Warszawa, które na stronie "biznes.um.warszawa.pl" opisuje zalety robienia zakupów w takich miejscach.

"Na targowiskach swoje produkty sprzedają producenci żywności, dzięki temu skraca się łańcuch dostaw. Lokalni przedsiębiorcy i rolnicy mają miejsca zbytu dla swoich towarów, a mieszkańcy i mieszkanki stolicy możliwość kupowania świeżych produktów bezpośrednio od wytwórcy. Warto podkreślić, że w Warszawie od 2015 roku nie obowiązuje dodatkowa opłata targowa"

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto