Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najlepsze filmy dokumentalne z całego świata w Twoim domu. Trwa Festiwal HumanDOC

Redakcja Warszawa
Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC
Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC Materiały prasowe HumanDOC
Trwa XI edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC. Przez tydzień widzowie z całej Polski mają szansę na to, by zobaczyć za darmo 25 najlepszych filmów dokumentalnych z całego świata, w tym te nominowane do Oskara. Dokumenty można oglądać na platformie vod.humandoc.pl.

Wśród filmów znajdziecie to, co w ubiegłych latach szczególnie poruszyło zarówno widzów, jak i krytyków. Prawdziwe, wzruszające historie ludzi, realne obrazy zagrożeń naszej planety, nieprawdopodobne przemiany we współczesnym społeczeństwie, niezwykłe kultury świata. Sekcja Przekraczając granice przybliży nam życiorysy odważnych bohaterowie, którzy sięgają po więcej niż świat chce im dać. Testują demokrację, walczą o sprawiedliwość.

Sztuka. Ostatni bastion nadziei to filmowe opowieści o poszukiwaniu schronienia w sztuce.

W kolejnej sekcji, filmy "Wszystko dla Samy", czy "Koncert marzeń" pozwolą widzom zmienić perspektywę patrzenia na problemy, przenosząc do dziecięcego świata. O poszukiwaniu, utracie i tęsknocie za domem - kategoria Dom, jakiego nie znacie otwiera oczy na najbliższe nam emocje, jak poczucie bezpieczeństwa.

Czy jeszcze możemy ocalić świat? Czy zmierza ku zagładzie ekologicznej, a my odwracamy wzrok? "Można panikować", "Przeklęta miedź", "Wojna o smog" - to tylko niektóre z filmów, których twórcy zwracają uwagę na środowisko, klimat, ekologię i człowieka, jako największe zagrożenie.

Oko w oko z filmowcami

Mimo tego, że festiwal odbywa się w wersji online, widzowie będą mieli także szansę na spotkania z twórcami. W tym z reżyserem Maciejem Cuske, który został wybrany reżyserem roku na festiwalu IDF West Lake International Documentary Festival w Chinach za film Wieloryb z Lorino (Do zobaczenia na HumanDOCw piątek 27.11 .2020 r.) czy z reż. Tomaszem Knittlem i śpiewakiem, Adamem Strugą tuż po projekcji ich najnowszego filmu, Agonia (sobota, 28.11, godz. 18.00)

Fani dokumentu, ale także filmowcy z pewnością ucieszą się na wiadomość o tym, że Eliza Kubarska reżyserka „Ściany Cieni” (pokaz w sobotę, 28.11, godz. 20.00) poprowadzi Mistrzowski Warsztat Reżyserii, w którym opowie m.in. o tym, jak budować relację z bohaterem, jak się kręci filmy w języku, którego nie znamy czy o tym, jak pozyskać środki na swój własny film.

Na widzów czekają również dodatkowe niespodzianki, jak komentarze eksperckie do filmów oraz dwa panele, które przybliżą przedstawione w dokumencie historie (Pierwszy panel dotyczy emancypacji kobiet w świecie arabskim na podstawie filmu „Wodoodporne” – w panelu wezmą udział dr ha. Dorota Heidrich z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Zuzanna Lewandowska, wiceprezeska Fundacji Wysokich Obcasów). Dugi panel dotyczy kryzysu klimatycznego, a gośćmi dziennikarza, Jarosława Kociszewskiego będą Jonathan L. Ramsey, reżyser filmu „Można Panikować” oraz prof. Szymon Malinowski, bohater tego niezwykłego dokumentu, który w Polsce obejrzało już grubo ponad 800 tys. osób.

HumanDOC w twoim domu na życzenie

Żeby oglądać filmy prezentowane na Międzynarodowym Festiwali Filmów Dokumentalnych wystarczy wejść na vod.humandoc.pl i cieszyć się festiwalem we własnym domu.

Zobaczcie też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto